Ogromne straty po nocnej wichurze [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 11.03.2019 06:00, red
Wiejący z ponad 100 km/godz wiatr poczynił mnóstwo strat.
Ogromne straty po nocnej wichurze [FOTO] [AKTUALIZACJA]

W kulminacyjnym momencie, w poniedziałek o godz. 1:40 stacja meteo w Inwałdzie zanotowała wiatr wiejący z prędkością 103,6 km/godz.

Strażacy z całego regionu przyjęli setki zgłoszeń. Trudno wymienić miejscowość w której nie interweniowali w związku z koniecznością usuwania skutków wichury.

Były to głównie powalone na drogi drzewa, ale – ze wstępnych szacunków wynika – że w powiecie wadowickim wichura zniszczyła lub uszkodziła ponad 70 dachów budynków, a w powiecie oświęcimskim – ok 30.

W Wadowickiem w związku uszkodzonymi dachami strażacy interweniowali m.in. w Roczynach na ul. Granicznej, w Dąbrówce, we Frydrychowicach, w Inwałdzie ul. Spacerowa, w Choczni, w Mucharzu (2), Ryczowie, Kalwarii Zebrzydowskiej, Zebrzydowicach, w Bachowicach (2), w Wadowicach na Podstawiu.

W Andrychowie w jednym z mieszkań na Starowiejskiej wyleciały wszystkie szyby.

Wstępnie wiadomo, że na terenie powiatu wadowickiego ranna została jedna osoba. To kierowca samochodu osobowego, który uderzył w powalone na drogę w Zygodowicach drzewo.

Oprócz strażaków pełne ręce roboty mają także energetycy, bo w wielu miejscowościach nie było lub ciągle nie ma prądu. W nocy problemy z zasilaniem były również w szpitalu w Wadowicach.

W wielu miejscowościach syreny (godz. 6) cały czas wyją. Strażacy cały czas otrzymują nowe zgłoszenia o szkodach wyrządzonych przez wichurę.
foto: OSP Frydrychowice


Stryszów, foto: AK

Prędkość wiatru zanotowana na stacji meteo w Inwałdzie. 28,8 m/s = 103,68 km/godz.


źródło: pogodynka.pl


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy