Odważna mieszkanka ujęła nietrzeźwego kierowcę

, Na sygnale, Wiadomości, 09.12.2019 11:02,
Odważna mieszkanka ujęła nietrzeźwego kierowcę

Jak informuje policja, w sobotę (7.12) mieszkanka Kęt wykazała się wzorową postawą obywatelską. Kobieta widząc nietrzeźwego za kierownicą zabrała kluczyki od pojazdu uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Zatrzymany obywatelsko mieszkaniec Kęt wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad 2,70 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 13.00 w Kętach na ulicy Nieznanego Żołnierza. Idąca chodnikiem 40 – letnia mieszkanka Kęt zauważyła, że jadący ulicą samochód marki Kia ma uszkodzone koło. W związku z tym zatrzymała pojazd, aby powiadomić kierowcę. Kiedy jednak podczas rozmowy z mężczyzną wyczuła od niego woń alkoholu wyjęła kluczyki ze stacyjki i powiadomiła Policję. Na miejsce natychmiast udał się jeden z patroli, który przejął nietrzeźwego 40 – letniego mieszkańca Kęt. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,70 promila alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

-- Na duże wyróżnienie i podziękowania zasługuje Pani Magdalena z Kęt, która widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagowała i nie dopuściła, aby doprowadził do tragedii - podkresla Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy