Od rana kolizje na drogach

, Na sygnale, Wiadomości, 02.10.2018 10:30, red
Od rana kolizje na drogach
We wtorek (2.10) o godzinie 6:20 w Kętach na ulicy Kęckie Góry Północne doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci 25 – letni mieszkaniec Gminy Kęty, kierując samochodem marki Opel Astra zasnął za kierownicą, w wyniku czego zjechał z jezdni do rowu, a następnie uderzył w betonowy mostek. W wyniku zdarzenia kierowca nie doznał żadnych obrażeń ciała.

Również we wtorek o 5.20 w Babicach na ulicy Śląskiej doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci 53 – letni mieszkaniec Smolic, kierując samochodem marki Skoda, zbyt późno zaczął manewr hamowania na mokrej nawierzchni, w wyniku czego uderzył w tył poprzedzającego go samochodu marki BMW, którym kierował mieszkaniec Mucharza.

We wtorek rano dachowanie pojazdu miało miejsce także na drodze z Wieprza w kierunku Gierałtowic. Nikomu nic się nie stało.

W obu przypadkach skończyło się jedynie na uszkodzeniach pojazdu.

- Należy jednak wziąć pod uwagę,fakt iż ta kolizja mogła zakończyć się zderzeniem z innym pojazdem. Policjanci przypominają, że za kierownicą najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Jeśli kierowca zdaje sobie sprawę, z tego, że jest przemęczony, powinien przerwać jazdę i choć chwilę odpocząć. Kiedy dojdzie do zdarzenia drogowego konsekwencje będą o wiele poważniejsze niż nieznaczne wydłużenie czasu jazdy - podkreślają policjanci.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Juzew, 03.10.2018 13:46

Prosta droga, bez najmniejszego zakrętu. Nic tylko zasnąć...