reklama

Obywatelska interwencja. Pijak za kierownicą zatrzymany

, Na sygnale, Wiadomości, 23.09.2021 11:00,
Mieszkaniec ujął, a następnie przekazał policjantom nietrzeźwego kierowcę. Jak się okazało drogowy przestępca wsiadł za kierownicę fiata mając w organizmie 2 promile alkoholu.
Obywatelska interwencja. Pijak za kierownicą zatrzymany
Do zdarzenia doszło we wtorek (21.09). Przed godziną 20:00 na ulicy Kościuszki 39 – latek zauważył, że jadący przed nim samochód marki Fiat wykonuje dziwne manewry drogowe. Jazda slalomem sugerowała, że za kierownicą auta może znajdować się osoba nietrzeźwa. W związku z tym pojechał za pojazdem.


W chwili gdy fiat skręcił w boczną uliczkę i zatrzymał, mieszkaniec Kęt podjął obywatelską interwencję w wyniku której potwierdził swoje przypuszczenia. Wyczuwając woń alkoholu od kierowcy fiata zabrał mu kluczyki od samochodu, uniemożliwił mu ucieczkę, a następnie za pośrednictwem operatora numeru 112 powiadomił Policję.

Policjanci przejęli nietrzeźwego kierowcę, którym okazał się 62 – letni mieszkaniec Kęt. Zatrzymany trafił do kęckiego komisariatu Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym, w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara grzywny.
Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje Pan Robert, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie dokonał jego ujęcia, nie dopuszczając, aby drogowy przestępca kontynuował jazdę.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy