reklama

Obrodziło pijanymi rowerzystami

, Na sygnale, Wiadomości, 13.09.2021 13:00, eł

W weekend na drogach powiatu wadowickiego było ich więcej niż nietrzeźwych kierowców.

Obrodziło pijanymi rowerzystami

Przez miniony weekend policja zatrzymała trzech pijanych rowerzystów i jedną kobietę, która po alkoholu zdecydowała się prowadzić auto. Największe „żniwo” mundurowi zebrali w sobotni wieczór (11 września). Jak się okazuje, mimo surowych kar za prowadzenie pojazdów po alkoholu, wciąż wiele osób się na to decyduje.

O godz. 18.25 w Kleczy Dolnej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kobietę za kierownicą audi. Od razu wyczuli od niej delikatną woń alkoholu. Pomiar jego stężenia wykazał u niej 0,63 promila. – Pani zatrzymano prawo jazdy, a samochód przekazano osobie przez nią wskazanej – mówi aspirant sztabowy Dariusz Stelmaszuk z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Około 19.00 policjanci z posterunku w Spytkowicach zauważyli jadącego „wężykiem” mężczyznę na jednośladzie. Było to w Ryczowie na ul. Starowiejskiej. Funkcjonariusze zatrzymali go i poprosili, by nadmuchał w alkomat. Jak się okazało, miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Tego samego wieczoru, również w Ryczowie, ale tym razem na ul. Stadionowej, mundurowi przyskrzynili drugiego rowerzystę. Mężczyzna też był nieźle wstawiony. Miał w organizmie niewiele mniej niż 2 promile alkoholu.

W nocy z soboty na niedzielę, o 1.24 policjanci zatrzymali jeszcze jednego nietrzeźwego rowerzystę. Było to w Wadowicach na ul. Sikorskiego. Jego wynik nie był tak wysoki, jak poprzedników, ale i tak za duży, by mężczyzna mógł bez konsekwencji jechać jakimkolwiek pojazdem. Miał 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy