reklama
reklama

Obowiązkowe szczepienia, nauka zdalna i zamknięte dyskoteki

Na sygnale, Wiadomości, 07.12.2021 13:20,
Nowe decyzje rządu.
Obowiązkowe szczepienia, nauka zdalna i zamknięte dyskoteki

We wtorek (7.12) podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział wprowadzenie ograniczeń, które mają pomóc ograniczyć przyrost zakażeń covid-19.

- Będziemy chcieli od 1 marca wprowadzić obowiązek szczepień dla trzech grup: medyków, nauczycieli oraz służb mundurowych - poinformował minister.

Minister poinformował także o wprowadzeniu nauki zdalnej w szkołach w okresie okołoświątecznym: od 20 do 23 grudnia oraz po świętach - do 9 stycznia.

Od 15 grudnia zmniejszone będą limity obłożenia m.in. w restauracjach, kinach (w kinach dodatkowo zakaz konsumpcji), teatrach, obiektach sportowych, kościołach z 50 do 30 proc. Od połowy grudnia zamknięte zostają dyskoteki oraz kluby i inne miejsce, w których można tańczyć. Nie dotyczy to Sylwestra i Nowego Roku (ograniczenie do 100 osób, z wyłączeniem osób zaszczepionych. ).

Rząd ma także przygotować ustawę, która umożliwi pracodawcom możliwości sprawdzenia pracowników testami na koronawirusa. W projekcie ustawy nie będzie mowy o sprawdzaniu zaszczepienia.

Oprócz tego wprowadzone zostają obowiązkowe testy dla współdomowników osoby zakażonej koronawirusem.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 08.12.2021 16:04

Mgr Ahrańczyk - odnośnie strony medycznej się nie wypowiem. Odsyłam do strony mp.pl. Podane na tacy oceny -NEGATYWNE- merytoryczne działań rządu. Odnośnie analizy strategii politycznej i stanu polskiego społeczeństwa, to wypowiedzieć możemy się tak naprawdę tylko przy wyborach. Ciekawe jaka będzie frekwencja i wynik, już się nie mogę doczekać. A od wyników wyborów zależy ile jeszcze milionów Polaków opuści ten piękny kraj w najbliższych latach.

Mgr Ahrańczyk, 08.12.2021 14:46

https://www.youtube.com/watch?v=zb7j7EdtfII

Burakz wiejskiej , 07.12.2021 20:32

wisielski nie strasz nie strasz bo się zesrasz

Jeremiasz, 07.12.2021 19:13

Trzeba jak najszybciej zamknąć tych złoczyńców i szaleńców.