reklama

Obowiązkowe szczepienia, nauka zdalna i zamknięte dyskoteki

Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 07.12.2021 13:20,
Nowe decyzje rządu.
Obowiązkowe szczepienia, nauka zdalna i zamknięte dyskoteki

We wtorek (7.12) podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział wprowadzenie ograniczeń, które mają pomóc ograniczyć przyrost zakażeń covid-19.

- Będziemy chcieli od 1 marca wprowadzić obowiązek szczepień dla trzech grup: medyków, nauczycieli oraz służb mundurowych - poinformował minister.

Minister poinformował także o wprowadzeniu nauki zdalnej w szkołach w okresie okołoświątecznym: od 20 do 23 grudnia oraz po świętach - do 9 stycznia.

Od 15 grudnia zmniejszone będą limity obłożenia m.in. w restauracjach, kinach (w kinach dodatkowo zakaz konsumpcji), teatrach, obiektach sportowych, kościołach z 50 do 30 proc. Od połowy grudnia zamknięte zostają dyskoteki oraz kluby i inne miejsce, w których można tańczyć. Nie dotyczy to Sylwestra i Nowego Roku (ograniczenie do 100 osób, z wyłączeniem osób zaszczepionych. ).

Rząd ma także przygotować ustawę, która umożliwi pracodawcom możliwości sprawdzenia pracowników testami na koronawirusa. W projekcie ustawy nie będzie mowy o sprawdzaniu zaszczepienia.

Oprócz tego wprowadzone zostają obowiązkowe testy dla współdomowników osoby zakażonej koronawirusem.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 08.12.2021 15:04

Mgr Ahrańczyk - odnośnie strony medycznej się nie wypowiem. Odsyłam do strony mp.pl. Podane na tacy oceny -NEGATYWNE- merytoryczne działań rządu. Odnośnie analizy strategii politycznej i stanu polskiego społeczeństwa, to wypowiedzieć możemy się tak naprawdę tylko przy wyborach. Ciekawe jaka będzie frekwencja i wynik, już się nie mogę doczekać. A od wyników wyborów zależy ile jeszcze milionów Polaków opuści ten piękny kraj w najbliższych latach.

Mgr Ahrańczyk, 08.12.2021 13:46

https://www.youtube.com/watch?v=zb7j7EdtfII

Burakz wiejskiej , 07.12.2021 19:32

wisielski nie strasz nie strasz bo się zesrasz

Jeremiasz, 07.12.2021 18:13

Trzeba jak najszybciej zamknąć tych złoczyńców i szaleńców.