reklama

Obok torów znaleziono pocisk

, Na sygnale, Wiadomości, 06.10.2021 11:35,
Pocisk artyleryjski z okresu II Wojny Światowej w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Obok torów znaleziono pocisk
W Kalwarii Zebrzydowskiej podczas prac ziemnych został znaleziony niewybuch z okresu II wojny światowej. Dzisiaj niebezpieczne znalezisko zostało zabrane przez wojskowych saperów.

We wtorek (5.10) dyżurny Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu na terenie miasta. O niecodziennym znalezisku poinformował pracownik firmy, w trakcie wykonywania prac ziemnych w rejonie torowiska.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali kalwaryjscy policjanci, którzy zabezpieczyli teren. Okazało się, że znaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II wojny światowej o długości około 38 cm i średnicy około 9 cm. Dzisiaj, niewybuch został zabezpieczony przez żołnierzy z 16 Batalionu Powietrzno-Desantowego w Krakowie, którzy przewieźli go na poligon, gdzie zostanie zdetonowany.

- Przypominamy, że samodzielne wydobywanie czy przenoszenie niewypałów jest bardzo niebezpieczne, dlatego w przypadku ujawnienia takiego przedmiotu powinniśmy natychmiast powiadomić odpowiednie służby - informuje policja.
źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy