reklama

Nożownik zaatakował w Kętach [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 02.04.2019 15:00, red
Śledczy ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.
Nożownik zaatakował w Kętach [FOTO] [AKTUALIZACJA]

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (1.04) około godz. 5:30 w jednym z domów w Kętach Podlesiu. 53-letnia kobieta wróciła do domu od swojej rodziny. Została zaatakowana nożem przez swojego męża.

Ranna 53-letnia kęczanka została przewieziona karetką do szpitala.

- Fakt ataku dostrzegła kobieta przejeżdżająca samochodem obok posesji więc zaczęła trąbić. Sygnał usłyszał syn pokrzywdzonej, który wybiegł z domu i ujął 53 – latka. Podejrzany został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. W chwili zdarzenia sprawca był nietrzeźwy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,40 promila alkoholu. Pokrzywdzona z raną kłutą brzucha została przewieziona karetką pogotowia ratunkowego do jednego ze śląskich szpitali, gdzie przeszła operację. W toku dalszego postępowania zostaną ustalone wszystkie okoliczności tej tragedii- informuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

xxx

W trakcie prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu policjanci ustalili, że wracająca do domu od rodziny 53 – letnia mieszkanka Kęt została zaatakowana przez swojego męża, który następnie dwukrotnie ugodził ją nożem kuchennym w brzuch. Podejrzany trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Pokrzywdzona z ranami kłutymi brzucha została przewieziona karetką Pogotowia Ratunkowego do jednego ze śląskich szpitali, gdzie przeszła skomplikowaną operację.

We wtorek (2.04) oświęcimski sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego trzymiesięcznego aresztu. W tym czasie prokuratura powinna przesłać do sądu akt oskarżenia.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Mężczyzna tłumaczył śledczym, że przyczyną ataku był konflikt z żoną.foto: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy