reklama

Nowy wóz na wyposażeniu andrychowskiej straży pożarnej

, Na sygnale, Wiadomości, 13.11.2018 18:50,
Nowy nabytek w garaży Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Andrychowie
Nowy wóz na wyposażeniu andrychowskiej straży pożarnej

Jest to samochód lekki rozpoznania ratowniczego - mitsubishi L200 z napędem na cztery koła i z silnikiem o mocy 180 KM.

Na wyposażeniu pojazd będzie miał m.in. torbę medyczną z akcesoriami, kompletny aparat powietrzny, detektor wielogazowy, detektor prądu zmiennego.

Auto kosztowało 167 tys. zł, a zakup został sfinansowany ze środków Komendy Wojewódzkiej PSP, Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach, Starostwa Powiatowego w Wadowicach, Urzędu Miejskiego w Andrychowie, Urzędu Gminy w Wieprzu oraz Orange Polska.

W Andrychowie nowy samochód zastąpi wysłużonego już, 15-letniego honkera, który spełniał podobną funkcję, a teraz zapewne zostanie przekazany w użytkowanie którejś z jednostek OSP.foto: JRG Andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

specnarz, 14.11.2018 11:29

Niech służy. Moim zdaniem lepsze właściwości jezdne w terenie ma HONKER. Mitsubishi na pewno będzie szybszy na drodze, wygodniejszy i lepiej wyposażony ale czy dojedzie tam gdzie honker to lepiej niech się wypowiedzą sami strażacy - widocznie taki jest bardziej potrzebny.