reklama

Nowy quad przyda się leśnikom w tropieniu leśnych złodziei

, Na sygnale, Wiadomości, 04.12.2021 12:34,
Niestandardowo wyposażony pojazd będzie pomagał strażnikom leśnym z Nadleśnictwa Andrychów w licznych akcjach terenowych.
Nowy quad przyda się leśnikom w tropieniu leśnych złodziei
Obszar Nadleśnictwa Andrychów to atrakcyjne turystycznie, trudno dostępne tereny górskie i wyżynne.

- W związku z licznymi przypadkami szkodnictwa leśnego, Regionalna Dyrekcja Lasów Pańtsowych Katowice podjęła decyzję o wsparciu nadleśnictwa tym specyficznym pojazdem. Posiadanie quada sprawi, że nasza praca będzie skuteczniejsza i będziemy mogli współpracować z Policją czy innymi służbami, które są wyposażone w takie pojazdy – mówi Joanna Malczyk, Komendant Straży Leśnej z Nadleśnictwa Andrychów.

Zakupiony quad jest doposażony w zawieszenie off-road, osłony podwozia HDPE, oświetlenie specjalistyczne czy wyciągarkę. Quad przyjechał w komplecie z przyczepą do jego przewożenia. Dodatkowo zakupiono komplet wysokiej klasy odzieży ochronnej i telekom.

Leśnicy mówią, że quad w nadleśnictwie przed świętami Bożego Narodzenia będzie „jak znalazł” i pomoże chronić młode drzewka z andrychowskich lasów przed kradzieżą.

źródło: Nadleśnictwo Andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy