Nowy pomysł na kolizyjne skrzyżowanie w Andrychowie

, Na sygnale, Wiadomości, 04.03.2020 18:00, PG
Radny powiatowy Adam Kubik z Rzyk przedstawił radnym gminnym swój pomysł.
Nowy pomysł na kolizyjne skrzyżowanie w Andrychowie

Od wielu lat politycy próbują, jak na razie tylko wirtualnie, przebudować słynne skrzyżowanie ulic: Głowackiego i Żwirki i Wigury w Andrychowie. Trudno zliczyć wypadki i kolizje jakie miały tam miejsce. Mamy dopiero marzec a poważnych zdarzeń drogowych naliczyliśmy już 4!

Pomysły na rozwiązanie tego problemy są różne. Straż Miejska z Andrychowa zaproponowała, że skrzyżowanie objęte zostanie monitoringiem wizyjnym. Z kolei radny powiatowy Jacek Jończyk chce, aby władze powiatu zleciły analizę ruchu na skrzyżowaniu i ewentualnie budowę ronda.

Teraz radny powiatowy z Rzyk Adam Kubik zaproponował nowe rozwiązanie. Jest to inteligenta sygnalizacja świetlna, dzięki której czas trwania poszczególnych sekwencji świateł przystosowany jest do aktualnego stanu ruchu samochodowego. Takie światła są m.in. w Inwałdzie obok szkoły, gdzie zamontowany jest monitoring.

Poniżej kolizje tylko z tego roku:

15 stycznia

23 stycznia

31 stycznia

28 lutego

Radny proponuje także aby większość sygnalizacji świetlnych w gminie Andrychów w godzinach 23:00-04:00 była wyłączona (tryb awaryjny - światło żółte pulsujące). Jest to apel m.in. kierowców ciężarówek.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

stachurski300, 05.03.2020 10:55

radni ? się nadajecie wszyscy do tarcia chrzanu, rondo zrobić bo jest miejsce i najtaniej. made in poland 10 lat się będą zastanawiać , żałosne