reklama

Nowe wozy dla jednostek OSP

Na sygnale, Wiadomości, 30.03.2023 17:25,
W Spytkowicach odbyła się w czwartek (30.03) uroczystość w trakcie której przedstawiciele jednostek OSP z pięciu powiatów odebrali od władz wojewódzkich promesy na zakup nowych wozów ratowniczo-gaśniczych.
Nowe wozy dla jednostek OSP
Do jednostek z powiatu wadowickiego (Ryczów, Tłuczań i Frydrychowice) trafią 3 wozy średnie i 2 lekkie (Chrząstowice i Jaszczurowa). Wartość samochodów zakupionych dla 5 jednostek OSP z tego powiatu to 3,65 mln zł.


Niewiele mniej, bo 4 wozy, otrzymają jednostki z powiatu myślenickiego. W przypadku OSP Lubień będzie to ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, druhowie z Krzeczowa wzbogacą się o średni wóz, a do OSP Poręba i Myślenice Śródmieście trafią dwa lekkie samochody. Koszt zakupu tych czterech pojazdów wyniesie 3 mln zł.

Trzy wozy strażackie zakupią zaś jednostki z powiatu oświęcimskiego. Przeciszów i Poręba Wielka otrzymają średnie wozy, a Skidziń – lekki. Łączny koszt wozów wyniesie 2,3 mln zł.

Maków Podhalański i Palcza z powiatu suskiego zyskają po jednym średnim samochodzie ratowniczo-gaśniczym za łącznie 1,9 mln zł.

Do chrzanowskiej jednostki OSP z Alwerni trafi natomiast średni wóz za 950 tys. zł.foto: Małopolski Urząd Wojewódzki

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 09.05.2023 08:59

https://wiadomosci.onet.pl/krakow/kampania-wyborcza-oburzyla-strazakow-pis-zawyzylo-kwoty-dotacji/2tvs7lx

obserwator2012, 31.03.2023 07:14

Ochotnicy jesteście niezastąpieni, ale daliście się wmanewrować tym wrednym hienom, co rzucają pieniądze nie po to by pomóc, ale po to,że jak się schylisz żeby mogli Cię kopnąć w dupę, o czym się na pewno przekonacie jak polscy rolnicy

FeelFree, 30.03.2023 19:02

Propaganda partyjna. Kiełbasa przedwyborcza. Walka o utrzymanie władzy. Zapewnienie odpowiedniego sprzętu Straży Pożarnej to podstawowy obowiązek władz, a nie powód do zwoływania uroczystości, wręczania promes i uruchamiania całej tej obrzydliwej machiny medialnej przez władze, które tylko realizują swój podstawowy obowiązek, za który pobierają wynagrodzenie. Wynagrodzenie, podobnie jak środki na wozy strażackie pochodzi z płaconych przez wszystkich podatków.