reklama

Nowe fakty w sprawie ataku nożownika w Andrychowie [VIDEO]

, Na sygnale, Wiadomości, 23.11.2020 16:25,
Próbujemy ustalić przebieg niedzielnego zdarzenia na Pańskiej Górze, w wyniku którego ciężko raniony nożem został motocyklista.
Nowe fakty w sprawie ataku nożownika w Andrychowie [VIDEO]

Jak już kilka razy pisaliśmy, w niedzielę (22.11) po południu na Pańskiej Górze w Andrychowie rozegrały się dramatyczne sceny. 39 – letni mieszkaniec Andrychowa zaatakował nożem 21 – letniego motocyklistę oraz jego ojca na Pańskiej Górze. Młody mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala w Wadowicach.


We wtorek prokuratura ma postanowić co dalej z 39-letnim sprawcą. Jak się dowiadujemy od rzecznika prasowego policji KPP Wadowice Agnieszki Petek, wstępnie czyn zakwalifikowano z art. 157. § 1: Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Ta kwalifikacja może się jeszcze zmienić.

Portalowi mamNewsa.pl udało się dotrzeć do relacji ojca poszkodowanego motocyklisty (rozmowa poniżej). Na naszą prośbę swoją wersję tego zdarzenia przedstawił także świadek - pracownik leśny (foto z opisem poniżej rozmowy).Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

moganus, 28.11.2020 12:25

Z komentarzy i informacji można wywnioskować, że synek z tatuśkiem zapierdalali po lesie jak do pożaru a grzybiarz z psem ich nagrał telefonem. Wrócili się żeby zutylizować dowody i oklepać gościa. Motopizdeczkę, który skoczył do grzybozbieracza z pazurami, ten zadrapał kozikiem. Ojciec, motopizdeczka senior, wyłapał bardziej delikatnie bo tylko mandat od leśniczego. https://www.wykop.pl/link/5820299/makabryczny-atak-w-andrychowie-burmistrz-chce-walczyc-z-motocyklistami/

miastoandrychow, 24.11.2020 20:26

Brawo dla Pana z pieskiem, też miałem do czynienia z motocyklistami i powiem jedno o mało nie straciłem życia bo zwróciłem uwagę na jazdę głośnym motocyklem w mojej okolicy ! Jeżeli ktoś zorganizuje zrzutkę dla tego Pana też się dołożę, Bo mamy sytuacje, że ludzie sami muszą się bronić przed takimi i o podobnymi zjawiskami, bo prawo nie jest egzekwowane ? Oczywiście większość motocyklistów to normalni użytkownicy, ale wielu młodych ma prawo za nic, oni stanowią prawo ? Przykład staw w parku koło kościoła ?

Jacek., 24.11.2020 12:49

"Jeszcze niedawno mój dziadek sadził państwowy las i wjeżdżał do wozem konnym. Mój ojciec sadził państwowy las i wjeżdżał do, traktorem i syrenką. Obaj każdej zimy oczyszczali las państwowy ze zbędnych odrostów ( w lesie gospodarczym to chwast) " Mamy już " POLSKIE LASY " i " POLSKIE WODY" niedługo będziemy mieć " POLSKIE POWIETRZE" i płacić za wszystko . Za wodę z dachu , możliwość oddychania i srania . Państwo sobie tych lasów nie kupiło chyba ? Tak samo jak nie kupiło sobie wody i powietrza . Już dziś aby rozbić namiot na jeden dzień nad jeziorem, trzeba zawrzeć umowę dzierżawy z państwem polskim . Nożownik powinien siedzieć za usiłowanie zabójstwa, bo chyba w takim celu łapał za nóż . Nic nie może usprawiedliwić ataku na drugiego człowieka przy pomocy narzędzia takiego jak nóż .

cath, 24.11.2020 11:01

@ moganus Coś Ty nie wiedziałeś ze motocykliści oczyszczaja lasy ze zwierzyny takie sarenki uciekają aż miło podobnie zajączki i inna gawiedz przed człowiekim.Normalnie popłakałem się czytając post Nie bo nie sle nie ze wzruszenia tylko ze śmiechu.Podobnych głupot ze świecą szukac

maxx, 24.11.2020 08:37

Jest jakaś zrzutka na obsługę prawną dla tego Pana z psem .

moganus, 24.11.2020 08:09

xD zaraz według relacji endo-mundasow się okaże że Oni to w ogóle są bohaterzy, oczyszczają lasy i ratują biedne zwierzęta... Przestańcie dorabiać sobie i wmawiać tą durną wizję, niszczycie zieleń i stanowicie zagrożenie dla innych bo musicie spełniać swoje głupie zachcianki. Prawda jest taka że jakoś 90% społeczeństwa nigdy nie widziała tych "bohaterskich czynów" o których piszecie, za to wszystkich pozostałych równo [email protected]

Bogdan, 23.11.2020 23:57

Za manatki tego Leśnika brać za narazenie zycia i błedną ocenę sytuacji,pomagał nożownikowi zamiast ofiarze,ponizej jtoś parę nazwisk udostępnij któryś z nich to.

rumcajs, 23.11.2020 22:00

Powrotu do zdrowia.

wendigo11, 23.11.2020 20:58

Użycie noża jest nie na miejscu. Aczkolwiek sytuacja nie wydarzyłoby się gdyby nie było motocykli w lesie. Są dwa najważniejsze aspekty: Bezpieczeństwo i Przyroda I tyle

wendigo11, 23.11.2020 20:55

Oczywiście można też zawiadamiać Policję i Straż Miejską.

wendigo11, 23.11.2020 20:54

Posterunek Straży Leśnej Joanna Malczyk Starszy Strażnik Leśny - Komendant Posterunku SL, BHP Tel.: +48 33 875 20 15, wew. 220, tel. kom. 530 059 661 [email protected] Andrzej Martyniak Starszy Strażnik Leśny Tel.: +48 33 875 20 15, wew. 220, tel. kom. 790 304 551 [email protected] Jerzy Łoziński Strażnik Leśny Tel.: +48 33 875 20 15, wew. 220, tel. kom. 533 304 595 [email protected]

jgjorg, 23.11.2020 20:53

Jak tu coś napisać żeby się ktoś nie obraził. Jedno jest pewne -nie wolno poruszać się po lesie pojazdami silnikowymi Użycie noża -to nie powinno mieć miejsca Nie ferujmy wyroków od tego jest sąd,a mogło być różnie Mam nadzieję że gościu wyjdzie z tego cało i wróci do zdrowia Poczekajmy zobaczymy

NIE bo NIE, 23.11.2020 20:53

@wendigo11, tak samo jak srające psy po ulicy i trawnikach i tak samo jak DŹGANIE I WALENIE kogoś nożem ! jeszcze czegoś nie rozumiesz "kolego " My kolegami raczej nie jesteśmy :/ , no cóż podejrzewam że stajesz w obronie kolegów ,ma nadzieje że to "niedzielni turyści, a nie nożownik czy bohater leśnik... tyle w temacie, czytaj ze zrozumieniem zrozumiesz sens wypowiedzi.

wendigo11, 23.11.2020 20:52

Obecnie niestety kary są zbyt niskie. 500zł mandatu i możliwy wniosek do sądu to za mało! Myślę, że jakby wjazd do lasu równał się utracie prawa jazdy, mandatowi powyżej 5000zł lub konfiskacie sprzętu, to wtedy może ktoś by to przemyślał. Na szczęście w całej Polsce coraz więcej jest oddolnych inicjatyw w sprawie zdecydowanego zaostrzenia prawa w tym zakresie. Nie dalej jak kilka miesięcy temu w Urzędzie w Andrychowie też było wspólne spotkanie urzędników, policji, straży miejskiej i Nadleśnictwa Andrychów. Zachęcam mieszkańców, turystów do powiadamiania odpowiednich służb, w przypadku zauważenia crossów, quadów, samochodów terenowych w terenie leśnym! Tylko Razem możemy coś zmienić!

wilku, 23.11.2020 20:50

ad rem NIE bo NIE Pisaniem takich durnot o sprzątających motocyklistach przebijasz nawet sławetne " paski w wiadomościach". Panowie leśnicy, o których piszesz, że "...tniecie piłami...maszyny do zrywki..." itp są w pracy. Bo Lasy Państwowe to przedsiębiorstwo. Produkujące i na produkcji drewna zarabiające. Dodatkowo chroniące lasy i je udostępniające na określonych zasadach. Jedną z zasad głównych ochrony jest zakaz wjazdu pojazdów mechanicznych dla nieuprawnionych. Ale najgorsze jest to co wpisałeś w dwóch ostatnich zdaniach. Trochę tak jakby napisać, że dla kibola nawalającego się z innymi kibicami, dewastującego stadion- wejście na mecz, to to samo co dla rodzin oglądających tam sport. Zdaniem o dużej ilości lasów i odjeżdżających po minucie motocyklistach po prostu się kompromitujesz.

moganus, 23.11.2020 20:43

Mam nadzieję że Pan na zdjęciu oraz reszta crossowców zostanie również pociągnięta do odpowiedzialności karnej za próbę uszkodzenia ciała / spowodowania uszczerbku zdrowia funkcjonariusza leśnego - jak czytamy w zeznaniach grupka ta celowo przyspieszyła w jego stronę tak że musiał uskoczyć z trasy ich jazdy.

wendigo11, 23.11.2020 20:39

Do "nie bo nie". Kolego czego nie rozumiesz ? W Polsce wjazd do lasu motocyklem czy innym pojazdem mechanicznym jest NIEZGODNY Z PRAWEM!!!KONIEC KROPKA!!!

moganus, 23.11.2020 20:18

Chyba nie muszę dodać z jakim mamy typem do czynienia - skoro go przerasta nawet założenie maseczki do nagrania video. Koleś się czuję ponad prawem i dobrem innych i tyle.

NIE bo NIE, 23.11.2020 20:04

Wielokrotnie widziałem jak to właśnie motocykliści SPRZĄTALI po "weekendowych turystach" , zabierali butelki z wódki z krzaków !!!!! "turystach" idących z czipsami piwem i sokami ! TO nagonka pseudo leśników i pseudo miłośników pieszej turystyki doprowadza to takich zachowań i nienawiści wobec motocyklistów ... Panowie Leśnicy codziennie godzinami tniecie piłami !!!!! jeździcie ciężarówkami !!!!!!! traktorami !!!! maszynami do zrywki !!! wasze pojazdy do zrywki są stare jak świat wyciekają z nich oleje i wszystko co tyko możliwe ale WAM WOLNO !!! wolno strzelać wolno ciąć wolno wszystko ... Dla motocyklistów wyjazd do lasu to to samo co dla pieszego spacer, czas na relaks na odreagowanie od dnia codziennego styl życia inaczej mówiąc pasja którą kochają. Terenów leśnych jest tak dużo że każdy znajdzie miejsce dla Siebie, motocyklista jedzie i po minucie już go ani nie słychać ani nie widać ,ale w chorym na NIENAWIŚĆ kraju chorzy ludzie.

aniol363, 23.11.2020 19:56

Do tego debila na dole ~miastoandrychow Ty kur...wa pacanie! Co ty pierd....olisz idioto??? Bezmózg bandyta zaatakował bezbronnych na motorach nożem i jednego z nich pochlastał a ty pierd...olisz że on jest ofiarą ty tępy capie??? Człowieku imbecylu ogarnij się ! PS młody 3maj się tam ! Będzie dobrze!!

miastoandrychow, 23.11.2020 19:19

Proszę zmienić we wszelkich mediach tytuł atak nożownika. Wiem, że to po to żeby było jak najwięcej odsłon ale zakłamuje to obraz rzeczywistości !?

miastoandrychow, 23.11.2020 19:12

No i powoli się wyjaśnia, że nożownik to ofiara ? - osoba broniąca siebie i innych spacerowiczów. Jakbyście zareagowali jak idziecie z dziećmi na spacer do lasu a tu jakieś motory, dość że ogromnie hałasują to jeszcze zmuszają Was do ucieczki z drogi do rowu. Jakakolwiek próba zwrócenia motocyklistą uwagi przeważnie kończy się z ich strony dodaniem gazu i agresją ?

moganus, 23.11.2020 18:40

Tak jak wielu sądziło - należało / należy się wstrzymać z oceną całej sytuacji aż do wyjawienia wszystkich faktów i okoliczności.