Nowe dane dotyczące koronawirusa w regionie [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 25.11.2020 10:55, red
Teraz dane podawane są tylko w odniesieniu do powiatów.
Nowe dane dotyczące koronawirusa w regionie [AKTUALIZACJA]
Ministerstwo Zdrowia zmieniło sposób podawania danych o sytuacji dotyczącej koronawirusa w Polsce. Teraz wszystko jest scentralizowane. W regionie nie zajmują się tym już powiatowe, ani wojewódzkie sanepidy.

Od wtorku (24.11) wszystkie dane spływają z laboratoriów do bazy ministerstwa. Statystyki podawane są do poziomu powiatu, a nie gminy jak dotychczas. I co z tego wynika?

Z danych ministerstwa z 24 listopada wiadomo, że w Polsce zdiagnozowano 10139 nowych przypadków koronawirusa, co oznacza znaczący spadek w porównaniu do poprzedniego dnia, kiedy statystyki były jeszcze podawane przez sanepid. Dane z powiatów ministerstwo podało dopiero we wtorek wieczorem.

Wynika z nich, że ostatnio w powiecie wadowickim zdiagnozowano 7 nowych przypadków koronawirusa, w powiecie suskim - 10 (2 osoby zmarły na covida i choroby współistniejące), a powiecie oświęcimskim - 28 (5 osób zmarło na covida i choroby współistniejące).

AKTUALIZACJA

Z kolei według danych ze środy (25.11) z godziny 11:00 (dane za wtorek), w powiecie wadowickim zdiagnozowano 46 nowych przypadków koronawirusa (13 osób zmarło), w powiecie oświęcimskim - 15 nowych zakażeń (1 osoba zmarła), w powiecie suskim - 18 nowych przypadków (1 osoba zmarła).

Jak wygląda sytuacja w gminach? Tego ministerstwo nie przedstawia i już nie zamierza tego robić.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy