Nowa metoda oszustów. Na kontrolę skarbową. Nie klikaj!

, Na sygnale, Wiadomości, 22.01.2020 08:45, red
Były już oszustwa na ZUS, na dopłatę do przesyłki kurierskiej, a teraz skrzynki pocztowe zalewa informacja o rzekomej kontroli z Urzędu Skarbowego.
Nowa metoda oszustów. Na kontrolę skarbową. Nie klikaj!
W internecie trzeba zachować czujność. Nie klikać w różne podejrzane linki, załączniki, strony internetowe. Często kończy się to zawirusowaniem komputera czy smartfona, a nawet stratami finansowymi, jeśli ktoś da się nabrać i sprowokowany wpłaci pieniądze w rzekomo słusznej sprawie (jak np. dopłata do przesyłki w obawie, że do nas nie dojdzie), albo przypadkowo aktywuje wysyłkę płatnych sms-ów, które obciążają konto użytkownika.

Skrzynki pocztowe zalewa właśnie informacja o rzekomej kontroli urzędu skarbowego. Jeśli ktoś się wystraszy i kliknie w link może mieć problemy.

- Takiego maila otrzymałam dziś na skrzynkę. Pan w urzędzie skarbowym poinformował aby oczywiście w żadnym wypadku nie klikać w link . Ale co najważniejsze podobno jest to już któreś zgłoszenie z kolei o takich fałszywych meilach – informuje nas Czytelnik i przesyła zdjęcie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy