Nowa karetka dla Kalwarii i Suchej Beskidzkiej. Andrychów wciąż czeka

, Na sygnale, Wiadomości, 13.09.2019 08:30, PG
Nowa karetka dla Kalwarii i Suchej Beskidzkiej. Andrychów wciąż czeka
Rząd w ramach „Programu wymiany ambulansów" zakupił nowe ambulanse dla Zakładów Opieki Zdrowotnej. Taką karetkę dostatnie m.in.: ZZOZ w Wadowicach dla Kalwarii Zebrzydowskiej oraz ZOZ w Suchej Beskidzkiej dla Zawoi. Uroczyste podpisania umów przekazania mają odbyć się w piątek (13.09.).

Jeszcze w lipcu tego roku, kiedy nową karetkę otrzymywały Wadowice obiecywano, że kolejna karetka przeznaczona zostanie do Andrychowa. Tak się jednak jak na razie nie stało.

Jak przekazuje nam wicestarosta Beata Smolec, obiecana karetka do Andrychowa trafi na przełomie września i października. Jej koszt wynosi ponad pół miliona złotych a finansuje ją gmina Andrychów, powiat wadowicki oraz województwo małopolskie. Z kolei karetki ufundowane przez rząd zostaną przekazane Kalwarii i Zawoi najwcześniej pod koniec tego roku.

W Andrychowie całodobowo dyżurują dwa zespoły ratownictwa medycznego. Karetki oznaczona są symbolem P, co oznacza że nie ma w nich lekarza na pokładzie, a pomoc zapewniają ratownicy medyczni.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ulubieniec, 13.09.2019 09:01

Swoim tekstem sugeruje pan, że ktoś w rządzie nie lubi Andrychowa .Raczej to nieprawdopodobne , że w Warszawie jakiś mściwy decydent przydziela karetki w Polsce. A poza tym wytrawny dziennikarz śledczy podałby dowody swojej tezy ! Bo to, że panu brak obiektywizmu , widać w każdym artykule.