reklama

Nowa fala oszustw "na Biedronkę". Nie dajmy się nabrać!

, Na sygnale, Wiadomości, 14.08.2021 11:10,
Biedronka nie rozdaje kart podarunkowych o wartości do 2000 zł. Wiadomości o takiej treści rozsyłają ceberprzestępcy.
Nowa fala oszustw

Co jakiś czas pojawiają się różne formy oszustwa „na Biedronkę”. W ostatnich dniach wiele osób dostaje e-maile zachęcające do odebrania karty podarunkowej o wartości do 2000 zł. Najlepiej je zignorować i usunąć bez otwierania.

Oszustwa na „na Biedronkę” to już stara metoda wyłudzania naszych danych. W różnych wydania powraca właściwie co roku. Adresaci otrzymywali już e-maile o bonach na 500 i 1000 zł. Ostatnio cyberprzestępcy mamią odbiorców nagrodą w wysokości aż 2000 zł. „Zostaliśmy ogłoszeni drugą co do wielkości polską firmą. Z tej okazji mamy dla Ciebie kartę podarunkową o wartości do 2000 tys. zł. Wybierz jeden z poniższych upominków i zobacz, co wygrałeś” – głosi rozsyłana od kilku dni wiadomość.

Wygląda całkiem przekonująco – opatrzona jest logo Biedronki i utrzymana w stylistyce ofert tej sieci. W wiadomości wyświetla się lista dziesięciu upominków, ale odbiorca ma do wybrania tylko jeden z pięciu. Czujność odbiorcy powinien wzbudzić nadawca wiadomości. Jedna z naszych czytelniczek z Wadowic otrzymała 5 identycznych wiadomości od pięciu różnych nadawców. Za każdym razem był to „supermarket Biedronka”, ale opatrzony inną liczbą. Każda wiadomość wysłana została z innego adresu e-mail, w większości przypadków niderlandzkiego.

Jeśli klikniemy jeden z linków na liście z oferowanymi upominkami, nie dostaniemy żadnej karty podarunkowej. Możemy natomiast stracić pieniądze. Każdy z takich ataków obliczony jest na to, by wyłudzić nasze dane.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy