reklama

Nocny pożar w wysoko położonym osiedlu

Na sygnale, Wiadomości, 14.05.2023 07:55, eł

Takim sytuacjom można zapobiegać.

Nocny pożar w wysoko położonym osiedlu

W nocy z soboty na niedzielę strażacy z powiatu suskiego zostali wezwani do pożaru w Sidzinie koło Jordanowa. Doszło do niego w jednym z domów znajdujących się w wysoko położonym przysiółku Wielka Polana.

Jak się okazało, zapaliły się sadze w przewodzie kominowym. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Sidzinie szybko uporali się z ogniem. Na szczęście, nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał.

Warto jednak pamiętać, że pożar sadzy w przewodzie kominowym może mieć dużo poważniejsze konsekwencje, jeśli nie zostanie w porę zauważony i ogień bardzo się rozprzestrzeni. Warto takim sytuacjom zapobiegać, dbając o regularne kontrole stanu technicznego kominów i ich czyszczenie, gdy zaistnieje taka potrzeba.

Co więcej, palenie śmieciami, plastikiem, a także mokrym drewnem zwiększa ryzyko takich pożarów. Prowadzi bowiem do osadzania się cząsteczek sadzy w kominie.


Foto: Małopolska Alarmowo

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy