reklama

Nocna akcja w jednym z budynków. Podziękowanie dla strażaków

, Na sygnale, Wiadomości, 20.11.2022 09:00, red
Jedna osoba trafiła do szpitala.
Nocna akcja w jednym z budynków. Podziękowanie dla strażaków
Nocna akcja służb ratowniczych na os XX-lecia w Wadowicach, w budynku nr 13. W niedzielę około czwartej rano w jednym z mieszkań stwierdzono tlenek węgla. Strażacy ewakuowali kilku mieszkańców.

Po zatruciu czadem pomocy medycznej udzielono jednej z mieszkanek. Kobieta przewieziona została do szpitala.


Strażacy ustalili, że źródłem tlenku węgla był piecyk gazowy.

- Osobiście bardzo dziękuję strażakom, gdyż zaopiekowali się moją 83-letnią samotnie mieszkającą Mamą, do czasu przyjazdu rodziny, ponieważ czad poszedł instalacją w pionie z dołu do góry - przekazuje nam jednak z mieszkanek.

Strażacy apelują o montowanie w mieszkaniach czujników tlenku węgla. Takie urządzenie niewiele kosztuje, a może uratować zdrowie i życie. Trzeba także regularnie zlecać wykonanie przeglądów urządzeń grzewczych, zwłaszcza piecyków gazowych.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy