reklama

Nocna akcja policji i SOK. Graficiarze zatrzymani

Na sygnale, Wiadomości, 21.04.2021 12:24,
Podczas nocnego patrolu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zabrali się za malowanie pociągu.
Nocna akcja policji i SOK. Graficiarze zatrzymani

W nocy z soboty na niedzielę po godzinie 1:00 policjanci wraz z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei w Suchej Beskidzkiej w trakcie wspólnej służby zauważyli dwóch mężczyzn idących przy bocznicy kolejowej.

- Widząc mundurowych, osoby podjęły próbę ucieczki, lecz szybko zostali zatrzymani. W wyniku podjętych czynności policjanci zatrzymali trzeciego z graficiarzy. Dwóch z nich okazało się mieszkańcami Tarnowa w wieku 23 i 24 lata, natomiast trzeci mieszkańcem Krakowa w wieku 23 lat. Wraz z zatrzymanymi zabezpieczono torbę oraz reklamówkę wewnątrz, której znajdowały się puszki z farbami w sprayu. Mężczyznom po spędzeniu nocy w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych przedstawiono zarzuty usiłowania uszkodzenia mienia - informuje policja z Suchej Beskidzkiej.

23-latek z Krakowa usłyszał dodatkowo zarzuty uszkodzenia mienia. Jak ustalili funkcjonariusze, dopuścił się on aż czterech przestępstw, gdyż poprzez swoje wcześniejsze „malunki” w innych miejscach, dokonał uszkodzenia mienia własności kolei o łącznej wartości ponad 14 tys. zł.

Wszyscy w najbliższym czasie za swoje zachowanie będą tłumaczyć się przed sądem. Grozi im do 5 lat więzienia i niewykluczone też, że koszty naprawy wyrządzonej szkody trzeba będzie pokryć z własnej kieszeni.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

optimal, 21.04.2021 21:11

Jeżeli nie namalował na pociągu ani jednej kropeczki to przy pomocy byle papugi sąd będzie musiał ich uniewinnić gdyż noszenie farbek w pudełku nie jest karalne.