Nocą na rowerze bez oświetlenia, ale za to po alkoholu

, Na sygnale, Wiadomości, 10.05.2019 13:50, red
Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 1,38 promila alkoholu.
Nocą na rowerze bez oświetlenia, ale za to po alkoholu

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach podczas nocnego patrolu wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego rowerzystę. Mężczyzna wracał do domu na rowerze nie mając oświetlenia.

Jak informuje rzecznik oświęcimskiej policji Małgorzata Jurecka, do zdarzenia doszło w nocy z 8/9 maja, kiedy policjanci patrolowali rejon ulicy Spacerowej w Kętach. Tuż po północy zauważyli jadącego ulicą rowerzystę bez wymaganego oświetlenia. W związku z tym natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej. Jak się okazało brak świateł to nie jedyne przewinienie drogowe 32 – letniego mieszkańca Kęt. Policjanci wyczuli od niego woń alkoholu, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,38 promila alkoholu.

- Policjanci każdego dnia patrolując drogi powiatu oświęcimskiego reagują na przestępstwa i wykroczenia, eliminując użytkowników którzy zagrażają bezpieczeństwu zarówno własnemu jak i innych. Funkcjonariusze apelują więc o zachowanie trzeźwości, gdyż jazda pod wpływem alkoholu lub środków odurzających może zakończyć się tragicznie - czytamy w policyjnym komunikacie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy