reklama

Nietypowa interwencja policji w lesie

, Na sygnale, Wiadomości, 22.04.2022 18:00,
Aby wjechać do lasu zignorował znak zakazu ruchu i ... wyciął drzewo bo utknął.
Nietypowa interwencja policji w lesie
Jak informuje policja, 19 kwietnia 20-letni mieszkaniec powiatu suskiego, postanowił wybrać się dostawczakiem wraz z kolegą na wycieczkę do Babiogórskiego Parku Narodowego. W terenie leśnym na przeszkodzie pojawił się szlaban zabezpieczony kłódką. Kierowca wraz z rówieśnikiem postanowili ominąć przeszkodę lecz nie pozwoliły na to gabaryty pojazdu.

Samochód zablokował się pomiędzy szlabanem, a rosnącym obok drzewem. Mężczyźni postanowili ściąć drzewo, ale gdy tylko to uczynili furgonetka osunęła się na grząski teren uniemożliwiając dalszą jazdę.


Patrolujący teren strażnicy Babiogórskiego Parku Narodowego sąsiadujący z terenami lasów państwowych zauważyli zakopany w terenie pojazd. Powiadomili o zastanej sytuacji policjantów z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim. Przybyli na miejsce dzielnicowi ukarali 20-letniego kierującego pojazdem, mandatem karnym na kwotę 5000 zł za niestosowanie się do znaku zakazu ruchu, który był postawiony na drodze przed wjazdem do lasu, a także sporządzili niezbędną dokumentację dla sądu, przed którym sprawca będzie się tłumaczył w związku z wycięciem drzewa z terenu Lasów Państwowych.

Policja przypomina, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów, który podniósł wysokość grzywien za najbardziej niebezpieczne i nieodpowiedzialne wykroczenia na drodze. Do 30 tysięcy złotych wzrosła też maksymalna grzywna, jaką może nałożyć sąd za wykroczenie.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 22.04.2022 18:22

brawo dla milicji trzeba było mu przywalić 50 tysi żeby było na podwyżki dla morawieckiego i glapy