reklama
reklama

Nietypowa akcja strażaków w Sułkowicach

Na sygnale, Wiadomości, 07.01.2023 08:25, eł

Ściągali z drzewa przerażonego czworonoga.

Nietypowa akcja strażaków w Sułkowicach

Koty znane są z zamiłowania do przebywania w miejscach położonych dość wysoko nad poziomem gruntu. W mieszkaniu próbują dostać się na szczyt każdej szafy i najwyższe półki, a jeśli mają okazję hasać po ogrodzie, chętnie wspinają się na drzewa. Czasem jednak nie wiedzą, jak zejść na ziemię. Siedzą więc na górze i rozpaczliwie miauczą. Do takiej sytuacji doszło w środę (4 stycznia) rano w Sułkowicach, przy ul. Wiosennej.

Domowy pieszczoch sprawnie wdrapał się na drzewo, ale nie umiał wrócić do zmartwionych właścicieli. A ponieważ był zbyt wysoko, by dosięgnąć go ze zwykłej drabiny, trzeba było wezwać pomoc. Zgłoszenie dotarło do Państwowej Straży Pożarnej i wkrótce na miejsce zostali skierowani strażacy z jednostki w Andrychowie. Dzięki podnośnikowi, który mają na wyposażeniu, udało się szybko dostać do przerażonego zwierzaka. Czasami zdarza się, że w takiej sytuacji wystraszony bliskością obcego człowieka kot nagle nabiera odwagi, by samodzielnie zejść z drzewa. W tym jednak przypadku tak się nie stało. Mruczek pozwolił się zdjąć z miejsca, w którym siedział.


Foto: Pixabay

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

waldek57, 09.01.2023 11:21

Rząd Prawicy docenia ciężką pracę strażaków, dlatego wprowadza liczne dodatki. Brawo!!!

RamzesXXIV, 07.01.2023 12:45

No brawo strażacy do kotka przyjechali.W tamtym roku w lipcu zadzwoniłem na straż pożarną by przyjechali i wypędzili osy./jestem uczulony / Odpowiedz dyspozytora była ,bym sobie znalazł na internecie firmę która się tym zajmuje.