reklama

Nietrzeźwy rowerzysta złamał sądowy zakaz kierowania

Na sygnale, Wiadomości, 17.04.2022 17:18,
Nietrzeźwy rowerzysta złamał sądowy zakaz kierowania

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę posiadającego sądownie orzeczony zakaz kierowania. 52 – latek nie bacząc na obowiązujący go zakaz kierowania mając w organizmie ponad półtora promila alkoholu wsiadł na rower.

Do zdarzenia doszło 13 kwietnia przed godziną 14.00 w Przeciszowie na ulicy Krakowskiej. Policjanci podczas patrolu zauważyli rowerzystę jadącego slalomem. W związku z powyższym zatrzymali go do kontroli drogowej. Podczas czynności okazało się, że 52 – letni mieszkaniec Przeciszowa ma w organizmie 1,6 promila alkoholu, a ponadto od około roku posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami niemechanicznymi.

Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast w związku z popełnionym wykroczeniem jazdy na rowerze w stanie nietrzeźwości do Sądu zostanie przekazany wniosek o ukaranie sprawcy.

źródło: KPP Oświęcim


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy