reklama
reklama

Nietrzeźwy kierowca, bez prawa jazdy, wiózł noworodka i jego matkę

Na sygnale, Wiadomości, 24.10.2018 14:10, red
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna samochodem przewoził znajomą i jej dwutygodniowe dziecko.
Nietrzeźwy kierowca, bez prawa jazdy, wiózł noworodka i jego matkę

Jak informuje policja, w niedzielne popołudnie [21.10.], tuż po godzinie 13.00 w Laskowej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Citroen, za którego kierownicą siedział 30 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Pojazdem podróżowała również jego 25 – letnia znajoma oraz jej dwutygodniowe dziecko. Podczas czynności policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu, w związku z tym natychmiast sprawdzili jego trzeźwość. Badanie wykazało 0,57 promila alkoholu. Ponadto z policyjnej bazy danych wynikało, że kierujący dopuścił się również wykroczenia, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania.

- Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od powyższej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.


źródło: policjareklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 28.10.2018 08:41

Zamknac i odebrac prawa rodzicielskie