reklama

Niespokojnie na drogach. Kolizje, wypadki, piraci drogowi

Na sygnale, Wiadomości, 04.02.2019 15:00,
Nie jest bezpiecznie.
Niespokojnie na drogach. Kolizje, wypadki, piraci drogowi
W sobotę (2.02) czterech kierowców straciło prawo jazdy podczas policyjnych kontroli na drogach w powiecie wadowickim. W Choczni około godz. 9:35 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Wadowicach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem Renault, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 km/h.

30 min później również w miejscowości Chocznia funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę Seata, który poruszał się z prędkością 106 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Przed godziną 16:00 tym razem w Przytkowicach policjanci z wadowickiej drogówki ujawnili wykroczenie popełnione przez kierującego samochodem BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość o 67 km/h.

Około godz. 18:20 również w Przytkowicach mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Renault, który poruszał się z prędkością 137 km/h, w miejscu gdzie znajduje się obszar zabudowany i obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

- Kierujący (mieszkaniec Oświęcimia, Wadowic i Krakowa oraz gminy Spytkowice) stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Ponadto policjanci nałożyli na kierowców kilkusetzłotowy mandat i 10 punktów karnych. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną”, czyli taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem - czytamy w policyjnym komunikacie.

Na drogach mnożą się także kolizje i wypadki. W weekend do dwóch takich zdarzeń doszło w Inwałdzie, w poniedziałek rano kolizja miała miejsce w Wieprzu na Białej Drodze.

3 lutego o godzinie 19.50 w Kętach na ulicy Sienkiewicza doszło do potrącenia pieszego. Jak ustalili policjanci 43 – letni mieszkaniec Kęt, kierując samochodem marki Fiat Panda, potrącił 38 – letniego mieszkańca Kęt, który wszedł na jezdnię wprost przed nadjeżdżający pojazd. W wyniku potrącenia peszy doznał niegroźnych stłuczeń. Został ukarany mandatem karnym.

4 lutego o godzinie 06.30 w Kętach na ulicy Spacerowej doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci mieszkaniec Porąbki kierując samochodem marki Fiat Ducato na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem marki Renault , którym kierował mieszkaniec Kęt. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał poważniejszych obrażeń ciała w związku z tym sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi.

POWIAT SUSKI: W Kukowie patrol zatrzymał do kontroli samochód, którym kierowała nietrzeźwa kobieta. Badanie wykazało, że prowadziła pojazd mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Następnie policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który porusza się po miejscowości Białka. Policjanci ujawnili pojazd zaparkowany przed jedną z posesji i z relacji świadków dowiedzieli się, że kierowca oddalił się w nieznanym kierunku. Policjanci w wyniku penetracji terenu ujawnili i zatrzymali 49-letniego kierowcę porzuconego pojazdu. Został poddany badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem prawie 3 promili!

W Makowie Podhalańskim na ul. Wolności patrol zatrzymał do kontroli samochód, którego kierujący okazał się nietrzeźwy. Badanie wykazało, że prowadził pojazd mając w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu.

- Każdemu z kierowców grozi do 2 lat pozbawiania wolności, minimum 3 lata zakazu prowadzenia pojazdów oraz 5000 zł na fundusz ofiar wypadków - informują policjanci.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy