reklama

Niespokojna noc. Śmiertelne potrącenie i skutki wichury

, Na sygnale, Wiadomości, 19.02.2022 07:14,
Kolejne niespokojne godziny, ale to jeszcze nie koniec.
Niespokojna noc. Śmiertelne potrącenie i skutki wichury

W sobotę (19.02) nad ranem do wypadku doszło na drodze krajowej nr 52 w miejscowości Biertowice. Samochód potrącił tam pieszego. Niestety, mimo prowadzonej kilkadziesiąt minut reanimacji, życia poszkodowanej osoby nie udało się uratować.

W nocy strażacy z powiatu wadowickiego kilka razu interweniowali w związku z koniecznością usuwania skutków silnie wiejącego wiatru. Głównie chodziło o usunięcie drzew powalonych na drogi. Takie interwencje strażacy przeprowadzili m.in. we Frydrychowicach, Inwałdzie, Woźnikach czy Radoczy. Po godzinie 6:00 rano wiatr uszkodził drewniana konstrukcje przy ulicy Jagiellońskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej [na zdjęciu].

Przez całą sobotę obowiązuje ostrzeżenie wydane przez IMGW: - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, z zachodu i południowego zachodu - informują synoptycy.

Synoptycy spodziewają się, że w naszym regionie najsilniejszy wiatr wystąpi około południa.

foto: OSP Kalwaria Zebrzydowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy