reklama

Nieprawdopodobne. Starsza pani rozdała oszustom 260 tys. zł

, Na sygnale, Wiadomości, 01.08.2019 14:20,
260 000 zł pozostawiła w śmietnikach, przy krzewach lub przy placu budowy.
Nieprawdopodobne. Starsza pani rozdała oszustom 260 tys. zł
Małopolscy policjanci alarmują: w regionie znowu uaktywnili się oszuści, którzy liczą na łatwowierność starszych osób. W ostatnim czasie w Małopolsce i znów doszło do zdarzeń, w których osoby podające się za fałszywego policjanta usiłowały, lub doprowadziły niczego nie spodziewające się seniorów do utraty swoich oszczędności.

W połowie lipca br. policjanci z jednego z krakowskich komisariatów uzyskali informację od 60-letniej kobiety, że kilka dni wcześniej została oszukana metodą „na policjanta”. Do pokrzywdzonej osoby zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę. Poinformowała o tym, że obecnie jest „rozpracowywana” grupa przestępcza w szeregach której znajdują się pracownicy banków i z rachunków bankowych wykradają pieniądze. Pod pretekstem zabezpieczenia oszczędności zgromadzonych na jej koncie, pouczyła kobietę aby wypłaciła swoje pieniądze zgromadzone na rachunku bankowym i pozostawiła w ustalonym miejscu. Rozmówczyni była przekonująca do tego stopnia, że kobieta w kolejnych dniach wypłaciła w kilku placówkach bankowych na terenie Krakowa ponad 260 tysięcy złotych i wierząc że jej fundusze będą bezpieczne przekazała je bezpowrotnie oszustom. Kobieta podążając za telefonicznymi wskazówkami przestępcy pozostawiła pieniądze w … śmietnikach, przy krzewach lub przy placu budowy.


W podobny sposób w tym czasie próbowano oszukać 50-letnię mieszkankę powiatu wielickiego. Do kobiety zadzwoniła osoba podająca się za agenta Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Nic niepodejrzewająca kobieta przekazała informacje dotyczące dostępu danych do jej konta bankowego. Oszust jednak nie osiągnął swojego zamierzonego celu, ponieważ został powstrzymany przez system zabezpieczeń banku, w którym to pokrzywdzona gromadzi swoje oszczędności.

Natomiast wczoraj w Oświęcimiu małżeństwo seniorów otrzymało telefon od kobiety podającej się za policjantkę. Oszustka przekazała, że ich córka spowodowała śmiertelny wypadek drogowy i w związku z tym została zatrzymana. Następnie oszustka przekazała, że córka zostanie zwolniona z aresztu lecz należy wpłacić pieniądze w kwocie 300 tys. zł. Małżeństwo posiadało oszczędności w postaci kilkudziesięciu tysięcy złotych, które zgodnie z poleceniami oszustki po kilkunastu minutach trafiły w ręce nieznanego mężczyzny.

Policjanci poszukują sprawców tych oszustw i apelują o rozwagę i ostrożność w kontaktach z osobami obcymi. Sposoby działania sprawców oszustw w każdej sytuacji są bardzo podobne. Ukierunkowane są na zdobycie oszczędności osób niemających świadomości o przestępczych zamiarach sprawcy.

Oszuści działają również w regionie Bielska-Białej.Niedawno policjanci zatrzymali mężczyznę, który oszukał mieszkankę metodą "na policjanta" Mężczyzna odebrał od starszej kobiety 30 tys. zł. Oszust siedzi w areszcie, ale problem nadal jest, bo podobne oszukańcze metody stosują także inni przestępcy. W tym tygodniu znowu zaczęli wydzwaniać po starszych osobach


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy