reklama
reklama

Nielegalny biznes alkoholowo – tytoniowy zlikwidowany przez policjantów i celników

Na sygnale, Wiadomości, 14.01.2022 14:10,
Kontrabanda najprawdopodobniej już wkrótce miała trafić do sprzedaży w kilku punktach na terenie powiatu oświęcimskiego.
Nielegalny biznes alkoholowo – tytoniowy zlikwidowany przez policjantów i celników
Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadli na trop 64 - letniego mieszkańca Oświęcimia, który dostarczać miał do punktów nielegalnej sprzedaży wyroby tytoniowe bez akcyzy oraz spirytus nieznanego pochodzenia z fałszywymi oznaczeniami producenta.


We wtorek (11.01) policjanci wspólnie z krakowskimi celnikami przeszukali jego mieszkanie, samochód oraz cztery garaże, które 64-latek wynajmował na terenie Oświęcimia. Ich wcześniejsze ustalenia okazały się trafne. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli 116 litrów alkoholu nieznanego pochodzenia, ponad 22 kg krajanki tytoniowej oraz 2893 paczki papierosów nieposiadających polskich znaków akcyzy.

Ponadto zabezpieczono również 19 tysięcy złotych oraz 800 euro pochodzące zapewne z nielegalnego biznesu alkoholowo – tytoniowego. Zabezpieczono również nowe nakrętki oraz naklejki znanego polskiego koncernu spirytusowego co świadczy o tym, że podejrzany sam rozlewał alkohol do butelek na które naklejał sfałszowane etykiety.

Nielegalny towar został zabezpieczony, a jego posiadacz trafił do oświęcimskiej komendy Policji, gdzie zostały mu przedstawione zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych oraz alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

- Kontrabanda najprawdopodobniej już wkrótce miała trafić do sprzedaży w kilku punktach na terenie powiatu oświęcimskiego i gdyby nie skuteczna akcja policjantów oraz celników Skarb Państwa mógłby zostać narażony na straty w wysokości ponad 70 tysięcy złotych - informuje policja.źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy