reklama

Nielegalne automaty i narkotyki w mieszkaniu zatrzymanego kierowcy

Na sygnale, Wiadomości, 21.09.2022 09:33,
Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej...
Nielegalne automaty i narkotyki w mieszkaniu zatrzymanego kierowcy
Jak informuje policja, 13 września w godzinach popołudniowych funkcjonariusze z komisariatu w Jordanowie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault. Podczas legitymowania i sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że 43-letni mieszkaniec powiatu suskiego ma cofnięte uprawnienia do kierowania.

- Wobec podejrzeń, że kierowca może mieć inne zabronione czyny na sumieniu przeszukano jego posesję. W miejscu zamieszkania mężczyzny natrafiono na woreczki z suszem roślinnym oraz woreczek z białym proszkiem. Badanie tych substancji potwierdziło, że są to środki odurzające. Poza narkotykami, policjanci natrafili na cztery podejrzane walizki, wewnątrz których znajdowały się mobilne automaty do gier hazardowych - informuje policja z Suchej Beskidzkiej.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu po drodze publicznej pomimo cofniętych uprawnień do kierowania, oraz za posiadanie znacznej ilości narkotyków, za który grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Mężczyzna musi się także liczyć z konsekwencjami karnymi posiadania automatów do nielegalnych gier hazardowych (bez odpowiedniej koncesji). Ich posiadanie zagrożone jest karą administracyjną wynikającą z Ustawy o grach hazardowych, w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny.

Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.


źrÓdło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy