Niedzielna mobilizacja rezerwistów w komendzie policji

, Na sygnale, Wiadomości, 18.11.2019 12:37,
O co chodzi?
Niedzielna mobilizacja rezerwistów w komendzie policji

W niedzielę (17.11) w wadowickiej komendzie odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „EGIDA 2019”, których założeniem było praktyczne sprawdzenie mechanizmów i procedur powoływania rezerw osobowych do jednostek organizacyjnych Policji.

- Ćwiczenia miały na celu wzmocnienie realizacji zadań jakie ciążą na Policji, praktyczne sprawdzenie gotowości wadowickich policjantów, pracowników Policji, rezerwistów i działań całego systemu. Wszystko po to, aby w przyszłości Policja była przygotowana do reakcji na ewentualne zagrożenia związane z bezpieczeństwem publicznym - informuje mł. asp. Agnieszka Petek, rzecznik wadowickiej komendy.

Punktualnie o godz. 7:00 dwudziestu rezerwistów zgłosiło się w Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach, gdzie kolejno każdy z nich przeszedł przez przygotowane na potrzeby ćwiczenia stanowiska związane ze sprawami ewidencyjno - kadrowymi, stanowiskiem medycznym, wyposażenia mundurowego oraz uzbrojenia.

O godz. 9:00, Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach – mł. insp. Arkadiusz Śniadek, przywitał wszystkich rezerwistów, po czym przystąpili do szkolenia składającego się z 12 bloków tematycznych, które zrealizowali policjanci, przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Oświęcimiu oraz ratownik medyczny z Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach.

Zagadnienia szkoleniowe obejmowały m.in. tematykę z zakresu realizacji zadań przez Policję na rzecz sił zbrojnych RP, uwarunkowań dotyczących działań policyjnych w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny. Policjanci omówili przepisy dotyczące używania środków przymusu bezpośredniego, prowadzenia szczególnej ochrony i podstaw prawnych związanych z zapewnieniem porządku publicznego w miejscu pełnienia służby oraz ochrony informacji niejawnych. Rezerwiści poznali również zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej .

Przebieg ćwiczeń w wadowickiej jednostce oceniał obserwator zewnętrzny, wyznaczony przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał certyfikat potwierdzający uczestnictwo w ćwiczeniach mobilizacyjnych „Egida 2019”.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy