reklama

Niebezpiecznie na drogach. Dachowanie

, Na sygnale, Wiadomości, 10.12.2018 10:00, red
A sytuacja na drogach będzie się jeszcze pogarszać.
Niebezpiecznie na drogach. Dachowanie
Do tej kolizji doszło w poniedziałek (10.12) o godzinie 8.25 w Graboszycach k. Zatora na ulicy Wadowickiego. Jak ustalili policjanci 32 – letnia mieszkanka gminy Zator, kierując samochodem marki VW Polo na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechała z jezdni do przydrożnego rowu gdzie dachowała.

Natomiast o 7.15 w Brzeszczach na ulicy Dworcowej doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci 62 – letni mieszkaniec gminy Zator, kierując samochodem marki Toyota, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas gdzie zderzył się z samochodem marki Fiat SC, którym kierowała 38 – letnia mieszkanka Brzeszcz.


Przyczyną tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Warunki na drogach będą się pogarszać. Na noc z poniedziałku na wtorek synoptycy zapowiadają minusowe temperatury. Możliwe są oblodzenia dróg.

- U większości kierowców zmiana warunków drogowych wymusza zmniejszenie prędkości oraz zmianę techniki prowadzenia pojazdu. Niestety są i tacy, którzy dopiero po „szkodzie” zdają sobie sprawę z zagrożenia. W związku z powyższym policjanci ponownie apelują o zmniejszenie prędkości i dostosowanie jej do warunków panujących na drodze - podkreślają policjanci.

foto: OSP Zator / malopolska112

W poniedziałek rano do potrącenia pieszego doszło w Wieprzu.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

maria, 10.12.2018 12:29

Uwaga niebezpieczni i nieodpowiedzialni kierowcy na drogach.