reklama

Niebezpieczne pożary. Szybka akcja strażaków

, Na sygnale, Wiadomości, 02.06.2021 09:30,
Do pożarów doszło w Rzykach i Zatorze.
Niebezpieczne pożary. Szybka akcja strażaków
31 maja nad ranem strażacy z Andrychowa i Rzyk zostali zadysponowani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym na os Mydlarze w Rzykach [na zdjęciu].


Dzięki szybciej akcji strażaków, udało się zapobiec większym stratom.

- Okazało się, że od wysokiej temperatury komina zaczęła się już palić podbitka dachowa. W tym miejscu chcielibyśmy pochwalić bardzo dobrą postawę domowników, którzy przed naszym przybyciem za pomocą węża ogrodowego, podjęli akcję gaśniczą, dzięki czemu ogień nie rozprzestrzenił się na pozostałą część dachu! Duże brawa za przytomną reakcję - informują strażacy z OSP Rzyki.

Z kolei w środę (2.06) rano doszło do pożaru w Zatorze. Ogień pojawił się na balkonie w jednym z bloków przy ulicy Jana Pawła II w Zatorze.

- Z powodu nieobecności lokatorów w mieszkaniu zadaniem pierwszej roty było podanie jednego prądu wody w natarciu z zewnątrz, natomiast po przybyciu właściciela druga rota, zabezpieczona w aparaty ochrony dróg oddechowych, udała się do mieszkania, a następnie na balkon gdzie dogasiła i dokładnie przelała tlące się elementy. Po skończonej akcji gaśniczej klatka schodowa została przewietrzona przy pomocy agregatu oddymiającego. Po niespełna godzinie działania zostały zakończone. Dzięki wzorowemu zachowaniu ekipy budowlanej, która zauważyła pożar, udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia do mieszkania - relacjonują strażacy z OSP Zator.

foto: OSP Rzyki

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy