Nie znaleziono sprawcy otrucia milionów pszczół. Policja zakończyła postępowanie

, Na sygnale, Wiadomości, 13.10.2019 16:28, PG
Pasieka była położona z dala od domów
Nie znaleziono sprawcy otrucia milionów pszczół. Policja zakończyła postępowanie

Na początku lipca tego roku doszło do tragedii w miejscowości Wysoka. W jednej z pasiek otruto 50 pszczelich rodzin, czyli 3,5 miliona pszczół. Straty wyceniono na ok. 80 tys. zł.

Gmina Wadowice powołała nawet wtedy specjalną komisję, która miała ustalić okoliczności tego zdarzenia. Pobrano i zabezpieczono próbki z uli i wysłano je już do badania w Państwowym Instytucie Weterynarii w Puławach w celu identyfikacji użytej trucizny.

Znalazł się nawet darczyńca, który przeznaczył 5 000 zł nagrody dla osoby, która wskaże sprawcę.

Niestety sprawcy nie udało się odnaleźć. Jak dowiedzieliśmy się na policji, postępowanie zostało zakończone we wrześniu.

Reasumując, nie wiadomo dlaczego ktoś dokonał tej zabójczej zbrodni na pszczołach, skoro pasieka była położona z dala od domów.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 13.10.2019 17:23

Skoro powołali komisje niech teraz upublicznią wszystkie wyniki, może ktoś zna się lepiej i znajdzie winnego