reklama

Nie chcieli przyjąć pacjentki do szpitala. Karetka stała przed drzwiami lecznicy

, Na sygnale, Wiadomości, 09.12.2021 18:00, DK / WB
Nowa baza pogotowia ratunkowego uruchomiona. Cóż z tego skoro Szpitalny Oddział Ratunkowy zatkany i karetki stoją w kolejce.
Nie chcieli przyjąć pacjentki do szpitala. Karetka stała przed drzwiami lecznicy

W czwartkowe (9.12) przedpołudnie otwarta została nowa siedziba wadowickiego pogotowia.


W trakcie wydarzenia zostaliśmy poinformowani o dramatycznej sytuacji pacjentów na SOR w wadowickim szpitalu, którzy od godziny oczekują na przyjęcie do lecznicy. W kolejce znajdowały się aż trzy karetki - z Zatora, Myślenic oraz Wadowic. Okazało się, że SOR i w ogóle cały szpital jest przepełniony.

W jednej z karetek znajdowała się starsza kobieta z udarem, której odmówiono przyjęcia na oddział. Zbulwersowana rodzina poinformowała nas, że to nie pierwsza taka sytuacja. Lekarz, który przyjmował kobietę we wrześniu stwierdził, iż ta udaje i odesłał do domu. Po kilku godzinach, wnuczka kobiety ponownie musiała zawieźć ją do krakowskiego szpitala. Tam stwierdzono udar i odpowiednio zajęto się starszą kobietą.

W czwartek sytuacja była jeszcze bardziej kuriozalna. Przyjmujący na oddział lekarz stwierdził, że nie ma miejsca dla kobiety i ta musi czekać w karetce około 3 godzin, mimo iż ratownicy stwierdzili mocne migotanie przedsionków i podejrzenie udaru. Dodatkowo nie chciał podpisać odmowy przyjęcia na oddział.

Dopiero po naszej interwencji, kobieta oraz pozostałe dwie osoby, zostały przyjęte do szpitala.

Zobaczcie nasz materiał, a w nim rozmowa z rodziną pacjentki i wyjaśniania dyrektor szpitala Barbary Bulanowskiej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 10.12.2021 18:23

@zakolog SOR są chyba płacone ryczałtem czyli nie nabija się punktów tylko pozostałe oddzialy

Zakolog, 10.12.2021 15:03

@cath - Jak oglądam Romusia na sesji zdalnej, to za każdym razem mam migotanie przedsionków, jak jeszcze do tego gdzieś w tle usłyszę Tomusia, to nawet komorami potrafię zamigotać. Jeśli lekarz SOR nie udziela pomocy medycznej, to naraża się na poważną odpowiedzialność karną z wykluczeniem z zawodu na początek. Ale jeśli udziela jej w kolejności nieadekwatnej, co do stanu zagrożenia życia, to również ociera się o pasiak. Dlatego kolejność w ratowaniu zdrowia i życia jest wyłącznie decyzją lekarza. Nie jestem wstanie sobie wyobrazić, aby wadowicki SOR nie przyjął chorego w stanie zagrożenia życia, tak samo jak, że przyjmą tylko po to, aby nabić punków w NFZ – choć, co do tego ostatniego, mam podejrzenie, że rzeczywistość jest znacznie bogatsza od mojej wyobraźni. Pozdrawiam.

cath, 10.12.2021 13:47

@ zakolog Nie dyskutuje z mocnym migotaniem przedsionków-podobno nie ma czegoś takiego ale co do rozpoznania udaru -niestety z tego co wiem nagminne a nuz przyjmą .Co do objawów udaru nie do końca ale ktoś takie rozpoznanie postawił i na skierowaniu pewnie jest jak byk.A w Wadowicach neurologii nie ma z tego co wiem.

Zakolog, 10.12.2021 10:46

@cath - Pewnie lepiej jest udar zawieść na neurologię, ale nie zawsze jest to możliwe. Tu raczej mamy inny problem. Musimy pamiętać, że ten udar rozpoznał doktor Dawid Redaktor, po konsultacji z lekarzem rodzinnym panią Wnuczką. Nie znamy opinii ratowników, choć objawy udaru niedokrwiennego, są na tyle charakterystyczne, że pewnie nie mieli by problemu z ich rozpoznaniem. Ponieważ doktor Dawid postawił diagnozę, to ja też spróbuję. Z moich wytycznych wynika raczej ostry zespół przedświątecznego wymuszenia hospitalizacji dla babci, z rokowaniem do końca roku. Jeśli mam rację, to nasz najlepszy i mam wrażenie jedyny operator na SOR, postąpił prawidłowo i co ważniejsze bardzo odważnie, szkoda, że później ugiął się pod argumentacją swojego kolegi Dawida. A Basia jak Basia, plecie co jej ślina na język przyniesie, a że było zimno, to za wiele nie naniosła.

FeelFree, 10.12.2021 08:38

CYTAT START- Mam nadzieję, że wszyscy nacieszyli się ile trzeba jakością polskiej ochrony zdrowia w 2019 roku. Dlaczego? Bo to był szczyt możliwości polskiego systemu, lepiej już nigdy nie będzie. A przynajmniej w dającej się przewidzieć przyszłości. Nie podniesiemy się po pandemii, pieniędzy jest za mało, nakłady rosną wolniej niż inflacja, infrastruktura jest albo kolejnymi decyzjami rozmontowywana, albo opóźniania do tego stopnia, że pewnie nigdy nie będzie wdrożona tak dla wszystkich czekających na centra zdrowia psychicznego czy psychiatrię środowiskową. Ale najgorszym jest to, co robi się z zawodami medycznymi. Pewnie nikogo to nie obchodzi, ale próg dostania się na studia lekarskie niebezpiecznie zbliża się do 60 procent z matury xD, a nowym pomysłem ministra, który już został przegłosowany, jest otwieranie kierunku lekarskiego w wyższych zawodówkach. Poziom nauczania w uczelniach medycznych w Polsce już za czasów moich studiów był dość kiepski, z zajęciami klinicznymi w formie seminariów albo w grupach 10 osobowych. A był to czas, kiedy kierunek lekarski mogły otworzyć tylko wybrane uniwersytety w dużych miastach z zapleczem szpitalnym. Obecnie zmierzamy do tego, że kształcić lekarzy niedługo będzie mogło przedszkole Wesoły Urwis, a prawo wykonywania zawodu dodawane będzie do czipsów Lays, więc chyba nie muszę mówić co oznacza to dla pacjentów jak i specjalistów. I zanim ktoś powie konkurencja sprawi, że zatrudniani będą tylko ci dobrzy lekarze - nie, nie sprawi. W placówkach państwowych jedynym co się liczy jest chęć pracowania za odpowiednio niską stawkę, tu nikt nie weryfikuje umiejętności przed przyjściem do pracy, jedynym kryterium konkurencyjności dla szpitala jest kto da mniej. Konkurencja zadziała korzystnie być może w części placówek prywatnych, ale w większości wybiją się nie osoby najbardziej kompetentne, a takie, które potrafią się najlepiej zaprezentować a są to często grupy rozłączne. Spieszmy się więc chorować, póki mamy tak wspaniałą ochronę zdrowia xD, że możemy pozwalać sobie na obniżanie standardów. PS: podziękujcie wiadomo komu KONIEC CYTATU

FeelFree, 10.12.2021 08:36

https://www.prawo.pl/samorzad/centralizacja-ochrony-zdrowia-i-odbieranie-szpitali-powiatom,506521.html

FeelFree, 10.12.2021 08:32

@cath, @Zakolog, @Skalpel - swoje obawy i przemyślenia odnośnie OCHRONY ZDROWIA oddam tym razem za pomocą cytatu z tzw. mediów społecznościowych i linku prowadzącego do prób restauracji projektu: "SŁUŻBA zdrowia PRL modo PiS".

cath, 09.12.2021 22:34

@zakolog Pacjentkę z podejrzeniem udaru wiezie się na najbliższy oddział neurologii gdyż wymaga szybkiego leczenia p/udarowego.Ale jak zwykle ratownicy tego nie wiedza.Z tego co wiem rzeczywiście jest dramat z miejscami -miejsca covidowe prawie w całości zajęte ( gdzie trzeba było przyjąć filozofów z Podhala i okolic),poza tym podobno na geriatrii która robi za jedyny wewnętrzny w powiecie mieli duże ognisko covidu ( kolejny raz) .Ciekawe jest to ze pomimo zupełnego braku miejsc w szpitalu zabiegi planowe na jednym z oddziałów( ukochanym przez panią dyrektor) odbywają się bez przeszkód .Zreszta jak zwykle pani dyrektor gada dyrdymały.

Skalpel, 09.12.2021 22:33

Niestety szpital w Wadowicach kojarzy się mieszkańcom bardziej z tym śpiewającym miernotą niż z fachowcami.

Zakolog, 09.12.2021 20:34

Dziś to trochę mamNewsa nadpisuje rzeczywistość. Nawet najsłynniejszy ginekolog nie mógł skierować pacjentki na oddział neurologiczny, ponieważ takiego w Wadowicach nie ma. Jeśli ratownicy podejrzewali udar mózgu, to powinni od razu do Oświęcimia jechać.

andrychowianin1, 09.12.2021 20:03

Podziękujmy pisowi i antycovidowcowom

Burakz wiejskiej , 09.12.2021 19:20

grupen furher SS makiełusz i dr. adam mengele powiedzieli że kofit jest ważniejszy od reszty śmiesznych raków i zawałów