reklama

Nie chciał mandatu, chciał wręczyć policjantowi łapówkę. Nie przeszło

, Na sygnale, Wiadomości, 11.04.2019 10:25, red
Do zdarzenia doszło w Bulowicach.
Nie chciał mandatu, chciał wręczyć policjantowi łapówkę. Nie przeszło

Jak informuje policja, w niedzielne (7.04) przedpołudnie w Bulowicach. Do kontroli drogowej policjanci zatrzymali samochód marki Daewoo Matiz, którego kierowca, jak wskazał laserowy miernik prędkości, przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 30 km/h.

W związku z powyższym policjanci poinformowali kierowcę o popełnionym wykroczeniu i nałożeniu 200 zł złotowego mandatu karnego.

- Na powyższy fakt kierowca 58 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego oświadczył, że przecież „mogą się jakoś dogadać”. Policjant pouczył mężczyznę, że tego rodzaju propozycja stanowi przestępstwo i kontynuował czynności. Kiedy mężczyzna ponowił propozycję wkładając policjantowi do notatnika służbowego pieniądze w kwocie 150zł, został natychmiast powiadomiony o tym, że taka próba wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi w celu odstąpienia od dalszych czynności stanowi przestępstwo. W związku z powyższym został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policja przypomina, że próba wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy