Nadal bez odwiedzin pacjentów w wadowickim szpitalu

, Na sygnale, Wiadomości, 23.07.2020 18:50, PG
Wszystko przez duży wzrost zachorowań na covid-_19 w powiecie wadowickim.
Nadal bez odwiedzin pacjentów w wadowickim szpitalu

Koronawirus spowodował, że szpitale musiały wprowadzić zakazy odwiedzin pacjentów aż do odwołania.

- Wejście na oddziały może odbywać się tylko za zgodą ordynatora/lekarza kierującego oddziałem lub lekarza dyżurnego danego oddziału - poinformowała dyrekcja szpitala na początku marca tego roku. Wyjątek stanowi oddział dziecięcy, gdzie przy dziecku może sprawować tylko jedna osoba.

Mieszkańcy pytają nas, czy zakaz ten zniesiono. Nie mamy jednak dobrych wiadomości.

Zakaz ten jednak szybko nie zostanie odwołany. Jak przekazuje nam dyrektor szpitala Barbara Bulanowska, nie rozważnym i nierozsądnym byłoby narażać pacjentów przy takim wzroście zachorowań w powiecie wadowickim. Pacjenci tak przez swoje osłabienie są bardziej podatni na zakażenie. – mówi nam dyrektor.

Jak długo to potrwa?

- To pytanie do wróżki – komentuje B. Bulanowska. Dopóki statystyki zachorowań nie zaczną spadać, nic się nie zmieni.

Dobra informacja jest jednak taka, że dwa oddziały: wewnętrzny pierwszy i chirurgii, zostały już uruchomione, po tym jak 13 lipca diagnozowano tam u dwóch pacjentów koronawirusa.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 24.07.2020 04:56

Nie wiem czy jest w Polsce szpital otwarty dla odwiedzających.Bo w pobliżu naszego powiatu na pewno nie. A epidemia wygasa tak ze wczoraj był największy przyrost nowych zachorowań.

KochamTuska, 23.07.2020 20:04

Oj barte barte kiedy ty w końcu nauczysz się czytać "Wszystko przez duży wzrost zachorowań na covid-_19 w powiecie wadowickim"

barte, 23.07.2020 18:53

Jak to?Przecież niedawno pinokio morawiecki nawoływał do emerytów : nie bójcie się koronawirusa.To dlaczego ludzie nie mogą normalnie odwiedzać swoich bliskich w szpitalach?Oj pinokio ponokio ty chyba dawno miski ryżu nie widziałeś