reklama

Nad ranem spłonął budynek mieszkalny [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 06.05.2022 07:05, red
Trwa ustalanie przyczyn pożaru.
Nad ranem spłonął budynek mieszkalny [AKTUALIZACJA]

W piątek (6 maja) przed 4.00 doszło do pożaru w Bystrej Podhalańskiej w powiecie suskim. Ogień pojawił się w budynku mieszkalnym. Gdy strażacy dojechali na miejsce, paliło się już całe poddasze oraz parter.

- Strażacy oświetlili i zabezpieczyli teren pożaru. Za pomocą bosaka dielektrycznego odłączono dopływ prądu do budynku. Podczas gaszenia strażacy wynieśli z budynku rozszczelnioną butlę z gazem. Z obiektu ewakuowano mienie oraz inwentarz rolny. Uszkodzoną konstrukcję drewnianą rozebrano, zgromadzone siano i słomę przerzucono oraz przelano wodą. Do pożaru dostarczano wodę z pobliskiej Skawy – informuje mł. bryg. Łukasz Białończyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej.

W akcji wzięło udział 11 zastępów (łącznie 59 strażaków). Była tam cała załoga z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz druhowie z ochotniczych straży pożarnych w Bystrej Podhalańskiej, Sidzinie, Jordanowie, Osielcu oraz Osielcu Górnym.




Foto: OSP Bystra Podhalańska, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy