Na zawodach rowerowych skradziono rower o wartości 12 tys. zł

, Na sygnale, Wiadomości, 29.07.2020 17:15, PG
W niedzielę (19.07.) jednemu z uczestników zawodów rowerowych w Zawoi skradziono rower wart 12 tys. złotych. Policjanci odzyskali skradziony jednoślad, a mężczyznę odpowiedzialnego za tę kradzież zatrzymali w … Gorzowie Wielkopolskim.
Na zawodach rowerowych skradziono rower o wartości 12 tys. zł

W czasie odbywających się zawodów rowerowych na jednym ze stoków narciarskich w Zawoi doszło do kradzieży roweru jednego z uczestników. Policjanci z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim pracujący na miejscu mieli bardzo utrudnione zadanie, gdyż podczas trwania zawodów cały czas trwała migracja zawodników, jak i osób ich towarzyszących. Funkcjonariusze ustalili rysopis sprawcy oraz okoliczności kradzieży. Podczas trwania dochodzenia w sprawie kradzieży policjanci weryfikowali różne napływające do nich, czasami sprzeczne informacje. Początkowo trop doprowadził ich w rejon jednego z powiatów Małopolski, lecz dalsze czynności w tej sprawie pozwoliły na ustalenie, że rower był widziany na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. Po przekazaniu informacji miejscowym policjantom sprawca wraz z rowerem został szybko namierzony i zatrzymany. Podejrzany mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina właścicielom o prawidłowym zabezpieczaniu rowerów. Pamiętajmy, że często to okazja czyni złodzieja. Niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, aby złodziej zabrał pozostawiony bez nadzoru i zabezpieczeń rower.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 30.07.2020 07:18

Ja bym ucinał rękę...