Na tej ulicy kierowcy zdecydowanie przesadzają. Mieszkańcy apelują do władz i policji [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 28.01.2020 08:50, red
Kolejne zdarzenie w Sułkowicach k. Andrychowa.
Na tej ulicy kierowcy zdecydowanie przesadzają. Mieszkańcy apelują do władz i policji [AKTUALIZACJA]
Mowa o ulicy Wspólnej w Sułkowicach k. Andrychowa, gdzie regularnie dochodzi do wypadków i kolizji. W poniedziałkowe (27.01) popołudnie miało miejsce kolejne zdarzenie - kierowca nie zachował ostrożności i wjechał do rowu. Jak się okazało, kierowca był pijany - badanie alkomatem wykazało 0,8 promila. Policja sprawdza, czy posiadał aktualne uprawnienia do kierowanie pojazdem.

xxx

W ciągu ostatniego roku na Wspólnej doszło do co najmniej kilku kolizji i jednego wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Okoliczni mieszkańcy starają się o odpowiednie oznakowanie w kwestii ograniczenia prędkości i uregulowanie pobocza, gdyż niektórzy kierowcy jeżdżą tam z zawrotną prędkością! Nie bacząc na bezpieczeństwo pieszych, a przy drodze nie ma chodnika. Sprawa została zgłoszona do Starostwa Wadowickiego, gdyż droga jest powiatowa. Na razie bez efektu.

Mieszkańcy chcą także, aby na Wspólnej policja częściej wykonywała pomiary prędkości i surowo karała kierowców przekraczających prędkość.

- Czy musi dojść do kolejnej tragedii, aż zarządca drogi coś zacznie robić? - pytają mieszkańcy ulicy Wspólnej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy