reklama

Na dwóch kółkach z kilkoma promilami i zakazem kierowania

, Na sygnale, Wiadomości, 22.07.2020 12:15,
Pijany rowerzysta i traktorzysta.
Na dwóch kółkach z kilkoma promilami i zakazem kierowania

Wczoraj (21.07.) wieczorem policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Tuż przed godziną 20.00 w Bielanach na ulicy Kęckiej zauważyli rowerzystę jadącego slalomem . Podczas kontroli okazało się, że 44 - letni mieszkaniec Osieka wsiadł na swój jednoślad mając w organizmie 4,01 promila alkoholu, a ponadto mężczyzna posiadał już sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami niemechanicznymi.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka kara grzywny, natomiast za złamanie sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Natomiast w Osieku policjanci z oświęcimskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego 32- letniego mieszkańca gminy Osiek, który nie bacząc na sądowy zakaz wsiadł za kierownicę mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj (21.07.2020) w Głębowicach, gdzie policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tuż przed godziną 18.00 na ulicy Oświęcimskiej do kontroli drogowej zatrzymali ciągnik rolniczy, którego styl jazdy mógł sugerować, że kierowca jest nietrzeźwy.


Policjanci od razu wyczuli od 32 – letniego traktorzysty woń alkoholu, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,42 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi ustalili, że posiada on również zakaz kierowania wydany przez wadowicki Sąd. Następnie funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę traktora, który jak się okazało nie posiadał aktualnych badań stanu technicznego oraz ubezpieczenia OC.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za złamanie sądowego zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Z kolei w Zatorze zatrzymano 62 – letniego mieszkańca gminy Zator, który wsiadł na swój skuter mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie (21.07) w Zatorze, gdy dzielnicowi tuż przed godziną 14.00 jadąc na swoje rejony służbowe na ulicy Chrzanowskiej zauważyli motorowerzystę, który miał problem z utrzymaniem równowagi. Policjanci podejrzewając, że kierowca skutera jest pijany natychmiast dali mu sygnał do zatrzymania się, a kiedy ten zjechał na pobocze przystąpili do kontroli. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Badanie 62 – letniego mieszkańca gminy Zator wykazało 2 promile alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.


źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy