reklama

Na budowie domu wykopano granat. Policjanci i saperzy w akcji

, Na sygnale, Wiadomości, 30.04.2021 12:00,
Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach przez całą dobę pilnowali miejsca, w którym odnaleziono granat ręczny.
Na budowie domu wykopano granat. Policjanci i saperzy w akcji

Granat z czasów II wojny światowej został odnaleziony w czwartek rano (29.04) przez właściciela jednej z posesji w Bielanach k. Kęt. Na terenie działki prowadzone były prace związane z budową domu jednorodzinnego.

Na miejsce udał się policyjny pirotechnik, który określił, że jest to granat ręczny, który może stanowić zagrożenie, w związku z tym informacja została przekazana do krakowskich saperów. W pobliżu miejsca odnalezienia granatu nie znajdowały się inne posesje, więc nie było potrzeby przeprowadzenia ewakuacji mieszkańców. Natomiast miejsce zostało zabezpieczone przed dostępem osób postronnych poprzez wystawienie posterunku.

Dziś tuż przed 11.00 na miejsce przyjechali saperzy i zabrali pocisk w celu jego neutralizacji.

źródło: KPP Oświęcim


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy