Motorowerzysta popełnił wykroczenie i dwa przestępstwa drogowe za jednym razem

, Na sygnale, Wiadomości, 22.10.2019 13:17,
Motorowerzysta popełnił wykroczenie i dwa przestępstwa drogowe za jednym razem

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 55- letniego mieszkańca gminy Kęty podejrzanego o dwa przestępstwa drogowe i wykroczenie. Mężczyzna po spożyciu alkoholu wsiadł na swój skuter lekceważąc również obowiązujący go zakaz kierowania oraz cofnięte uprawnienia do kierowania.

Do zatrzymania drogowego przestępcy doszło wczoraj (21.10.) w Malcu (gmina Kęty). Tuż po godzinie 11.00 ulicy Jędrzejowskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę . W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że 55 – letni mieszkaniec gminy Kęty ma w organizmie 0,38 promila alkoholu, co stanowi wykroczenie. Ponadto z policyjnej bazy danych wynikało, że motorowerzysta posiada aktualny zakaz kierowania pojazdami oraz cofnięte uprawnienia do kierowania.

Za kierowanie pojazdem pomimo sądownie orzeczonego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę w stanie po użyciu alkoholu grozi kara grzywny.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy