reklama

Motocyklista zatrzymany na szaleńczej jeździe na lokalnej drodze

, Na sygnale, Wiadomości, 23.07.2019 12:35,
Kolejny miłośnik szybkiej jazdy wpadł w ręce policjantów.
Motocyklista zatrzymany na szaleńczej jeździe na lokalnej drodze
Jak informuje policja, pewien motocyklista przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Dodatkowo okazało się, że kierował motocyklem pomimo decyzji o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (22.07) w miejscowości Stanisław Górny. Mundurowi zauważyli jadącego z dużą prędkością motocyklistę. Mężczyzna w terenie zabudowanym, na obowiązującej „pięćdziesiątce”, jechał z prędkością 103 km/h. Ponadto okazało się, że 37-latek posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami decyzją wydaną przez Starostę Wadowickiego.

Mężczyzna odpowie za przestępstwo z art. 180a Kodeksu Karnego. Zgodnie z jego dyspozycją każdy „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy