Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne

, Na sygnale, Wiadomości, 08.08.2020 12:32,
47-letni kierowca motocykla nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w bariery energochłonne. Obecni na miejscu policjanci szybko udzielili mu pomocy.
Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne

Do wypadku doszło kilka dni temu kwadrans przed godziną 7 rano. Kierujący motocyklem marki Yamaha na drodze krajowej K28 w Tarnawie Dolnej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w przydrożne bariery energochłonne, ścinając wcześniej znak drogowy.

Będący blisko patrol z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej szybko udzielił 47-letniemu mieszkańcowi powiatu wadowickiemu pomocy medycznej, do czasu przyjazdu załogi pogotowia. Kierujący posiadający obrażenia ciała został przetransportowany do szpitala.

-- W tym przypadku poza kierującym motocyklem nikt nie odniósł obrażeń ciała, jednakże sezon motocyklowy nadal trwa i przejażdżka jednośladem w formie relaksu czy też okazja do spotkania, w przypadku braku rozwagi może zakończyć się tragicznie zarówno dla nas, jak i innego uczestnika ruchu. Większość kierujących motocyklami to pasjonaci, którzy przestrzegają zasad bezpiecznej jazdy. Zdarzają się też tacy kierujący, którzy nie przestrzegają przepisów lub pod wpływem emocji narażają siebie i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Kierujący samochodami też niechętnie umożliwiają przejazd na zakorkowanych ulicach motocyklistom lub nie zauważają ich przy zmianie pasa ruchu - informują policjanci z Suchej Beskidzkiej.


źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bolo123, 08.08.2020 13:21

Cyt. ..."Większość kierujących motocyklami to pasjonaci, którzy przestrzegają zasad bezpiecznej jazdy..." . Odp. Tak zwłaszcza Ci na ścigaczach, dziś w Oświęcimiu miałem watpliwą przyjemność spotkać takiego przestrzegajacego zasad pasjonata