Motocyklista - recydywista uciekał przed policją. Jazdę zakończył w rowie

, Na sygnale, Wiadomości, 27.04.2018 15:35,
Motocyklista - recydywista uciekał przed policją. Jazdę zakończył w rowie

26 kwietnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy w miejscowości Wysoka próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego motocyklem, którego tablica rejestracyjna była zagięta w sposób uniemożliwiający odczytanie numerów rejestracyjnych.

- Kierujący pomimo wyraźnego nakazu zatrzymania, wydanego przez policjanta przy użyciu tarczy do zatrzymywania pojazdów, nie zastosował się, przyśpieszył i zaczął uciekać. Mundurowi pojechali za nim wydając mu wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. W trakcie trwania pościgu motocyklista podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Wówczas błyskawicznie został ujęty. Jak się okazało 34-latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych orzeczony wyrokiem Sądu - informuje Agnieszka Petek, rzecznik KPP Wadowice.

Kierujący za popełnione przestępstwa odpowie wkrótce przed Sądem tj: za prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu art. 244 KK oraz ucieczkę przed pościgiem z art. 178 b KK. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 28.04.2018 06:40

Motocyklista był roztargniony