reklama

Monitoring się przydał. Znaleziono i ukarano kierowcę bez uprawnień

, Na sygnale, Wiadomości, 07.05.2021 13:30, PG
Do zdarzenia doszło w Andrychowie.
Monitoring się przydał. Znaleziono i ukarano kierowcę bez uprawnień

Monitoring miejski pozwolił strażnikom miejskim zidentyfikować i ukarać kierowcę, który pozostawiał swój pojazd m.in. na przejściu dla pieszych a jak się później okazało, nie miał nawet uprawnień do kierowania pojazdem.

-Codziennie operatorzy monitoringu rejestrują kilka wykroczeń drogowych popełnianych przez kierujących na terenie naszego miasta w szczególności dotyczących niestosowania się do oznakowania pionowego i poziomego oraz pozostawienia pojazdu m.in. na przejściu dla pieszych. Jeden z przypadków odnotowanych przez operatora zakończył się dosyć poważną karą finansową dla kierującego. - przekazuje nam komendant Straży Miejskiej w Andrychowie Krzysztof Tokarz.

- Na początku marca 2021 roku kamera zarejestrowała dwa wykroczenia pojazdem marki audi o tych samych numerach rejestracyjnych, którego kierujący pozostawił pojazd w miejscu obowiązywania znaku poziomego P-21 oraz nie pozostawił wymaganej odległości przed przejściem dla pieszych przy ul. Rynek w Andrychowie. Czynności wyjaśniające prowadzone przez straż miejską były znacznie utrudnione ze względu na fakt, iż właściciel nie zgłaszał się na wezwania. Po kilku tygodniach strażnicy zapukali do drzwi właściciela pojazdu i uzyskali informację o osobie korzystającej z samochodu. Jak się później okazało kierujący pojazdem oprócz popełnionych wykroczeń w zakresie pozostawienia pojazdu w niedozwolonym miejscu nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Za powyższe wykroczenia kierowca otrzymał mandaty na łączną kwotę 1200 zł oraz zostały mu przypisane 2 punkty karne. - informuje komendant.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy