reklama

Mogli zamarznąć. Uratowali ich mieszkańcy

, Na sygnale, Wiadomości, 26.02.2018 10:40, red
Mogli zamarznąć. Uratowali ich mieszkańcy
Okres zimowy stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych i nietrzeźwych. W związku z powyższym policjanci w ramach akcji „Zima” kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i proponować im schronienie w noclegowniach lub ogrzewalniach. Podczas służby funkcjonariusze uwagę zwracają również uwagę na przystanki autobusowe oraz miejsca ustronne, w których mogą znajdować się śpiące osoby nietrzeźwe.

Wiele zgłoszeń policjanci otrzymują również od mieszkańców powiatu oświęcimskiego. Dwie takie sytuacja miały miejsce w weekend w Kętach.

24 lutego 2018 o godzinie 8.00 w Kętach na chodniku przy ulicy Sobieskiego, mieszkanka powiatu bielskiego zauważyła leżącego nietrzeźwego mężczyznę. Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach przewieźli go do miejskiej ogrzewalni. O godzinie 22.30 mieszkaniec Kęt zauważył śpiącego pod jednym z balkonów nietrzeźwego mężczyznę. Policjanci przewieźli go do miejsca zamieszkania.

- Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy i jednocześnie apelujemy, o taką samą reakcję wobec kolejnych osób, które w najbliższym czasie wykażą się brakiem rozsądku i troski o własne życie. Prosimy również o zwrócenie uwagi i reagowanie na los zwierząt, dla których mróz stanowi poważne zagrożenie - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

xpek, 26.02.2018 15:30

po co pili