reklama

Mnóstwo awarii. W wielu miejscowościach od kilkudziesięciu godzin nie ma prądu

, Na sygnale, Wiadomości, 22.01.2023 08:30, red, foto: nadesłane
Energetycy cały czas usuwają awarie, a ludzie marzną w domach.
Mnóstwo awarii. W wielu miejscowościach od kilkudziesięciu godzin nie ma prądu

Po intensywnych opadach śniegu w całym regionie zerwanych zostało wiele linii energetycznych. Trwa usuwanie awarii, ale tak naprawdę nikt nie wie, do kiedy potrwają przerwy.

W wielu miejscowościach od kilkudziesięciu godzin nie ma prądu. Tak jest m.in. w gminie Stryszów.

- W sobotę między godziną 8-9 wyłączył się prąd. Nie ma żadnej fazy. Od razu dzwonimy na infolinie Tauron a tam litania miejscowości gdzie nie ma prądu. Po 40stu minutach oczekiwania zgłoszenie zostało przyjęte. Co parę godzin znajomi mówią że będzie za pół godziny bo tak im konsultant powiedział. Za chwilę będzie doba jak prądu nie ma. Pół gminy Stryszów nie ma prądu, min. Dąbrówka, Ligoczyzna, Wielkie Pole, Zalesie. W dobie gdzie większość kotłów 4-5 klasa jest na prąd tj masakra. Podłogowki nie idą, kotły nie idą, pompy ciepła nie idą, klimatyzacja nie idzie. Nawet płyta indukcyjna jest na prąd. Nowoczesne budownictwo leży!!!! - pisze do nas mieszkaniec.


Energetycy cały czas usuwają awarie. Tauron nie podaje nawet listy miejscowości w których nie ma prądu, ani czasu usunięcia awarii.

- Na skutek intensywnych opadów śniegu wyłączenia energii elektrycznej obejmują teren powiatów suskiego, wadowickiego, oświęcimskiego i Bielskiego wraz z gminami i miejscowościami z tych powiatów. Ze względu na dużą ilość awarii w sieci, czas oczekiwania na połączenie z konsultantem 991 jest wydłużony. W przypadku zgłoszenia zagrożenia życia prosimy oczekiwać na połączenie - informuje Tauron

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy