reklama

Młodzi kierowcy zbierają punkty karne i mandaty. W tym miejscu często łapie ich policja

, Na sygnale, Wiadomości, 29.04.2022 14:30,
- Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości – zwłaszcza w terenie zabudowanym - mówią policjanci.
Młodzi kierowcy zbierają punkty karne i mandaty. W tym miejscu często łapie ich policja
W połowie marca dwóch 20-letnich kierujących w ciągu 30-minut straciło swoje uprawnienia do kierowania w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości na drodze gminnej w Zembrzycach. W czwartek (28.04) po południu na tej samej drodze prowadzącej do miejscowości Dąbrówka w podobnym czasie, kolejnych dwóch młodych kierujących przez nadmierną prędkość straciło swoje prawa jazdy.


Za kierownicą pierwszego z pojazdów, którym był samochód marki Mitsubishi, siedział 27-letni mieszkaniec powiatu suskiego. Urządzenie do pomiaru prędkości wskazywało, że kierowca w Zembrzycach na drodze gminnej prowadzącej do miejscowości Dąbrówka pędził z prędkością 102 km/h.

Kolejnym pojazdem, którego zatrzymali policjanci z drogówki, był samochód marki Renault. Za jego kierownica siedział 25-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, który rozpędził się do 107 km/h. Tymczasem w tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Według nowego taryfikatora obaj zostali ukarani mandatem karnym w kwocie 1500 zł, a także dopisane zostało do ich konta dodatkowe 10 pkt. karnych.

- Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego dla kierowców doświadczonych jak i tych, którzy niedawno otrzymali dokument prawa jazdy. Im większa prędkość pojazdu, tym krótszy czas na prawidłową reakcję kierowcy - apelują policjanci z Suchej Beskidzkiej.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy